Upadł plan dokończenia sezonu! Koniec nadziei?

Był ambitny, kreatywny i śmiały. Przez kilka dni żył w przestrzeni publicznej. Dyskutowali o nim dziennikarze, prezesi, trenerzy. Kończy się fiaskiem. Pomysł Michała Świerczewskiego, właściciela Rakowa Częstochowa, okazał się nierealny, by liczyć na jego wdrożenie.

Zanim właściciel Rakowa i firmy technologicznej x-kom zdążył oficjalnie przedstawić go na forum Ekstraklasy, doszedł do wniosku, że trwanie przy nim i przekonywanie do niego środowiska mija się z celem.

Osiem tygodni izolacji, skoszarowanie piłkarzy, sztabów i wszystkich niezbędnych osób w hotelach, wydanie na ten cel około 20 milionów złotych, by w „warunkach laboratoryjnych” dokończyć rozgrywki – tak to miało w skrócie wyglądać. Ocena środowiska, na wieść o tak śmiałym projekcie, była w większości przypadków krytyczna. Zbigniew Boniek nazwał go kompletną mrzonką, szereg prezesów chwaliło za kreatywne poszukiwanie rozwiązań, ale nie wierzyło w możliwość wdrożenia go w życie.

Właściciel Rakowa, jak informuje Sport.pl, postanowił nie iść w zaparte.

Michał Świerczewski dla Sport.pl:

„Doszliśmy do wniosku, że to jednak zbyt duże wyzwanie logistyczne w sytuacji, gdy nasz kraj czeka bardzo trudny miesiąc, fala zachorowań. Najlepszy moment na start tego projektu już minął.”

Boniek jest zdania, że „nie może być tak, że całe miasto się pali, a w jednym domu organizujemy wesele” (cytat za Onet.pl). Bieżący stan epidemii koronawirusa zupełnie nie pozwala na myślenie o wznowieniu rozgrywek.

Kluby liczą straty, jakie poniosą do końca czerwca, tymczasem nie mamy pewności, jak mogą wyglądać kolejne miesiące. Właściciel Rakowa uważa, że jego projekt, paradoksalnie, może jeszcze się przydać. Gdyby okazało się, że nowego sezonu nie da się rozpocząć na normalnych zasadach, jest zdania, że warto mieć go w zanadrzu.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem