Ultraliga: Powtórka sprzed roku w finale? Wielki transfer Pompy tuż przed meczem z k1ck – esport

Czas na decydujące rozstrzygnięcia w czwartym sezonie najlepszej polskiej ligi League of Legends, Ultraligi! Już we wtorek fani LOL-a poznają drugiego finalistę, a gracze AGO Rogue swoich przeciwników w walce o miano najlepszego zespołu. W małym finale zmierzą się zespoły 7more7 Pompa Team i k1ck Neosurf. Czy dojdzie do powtórki sprzed roku i „Puki style” wraz z kolegami zmierzy się z „Woolitem” i spółką?

Ultraliga zmierza ku końcowi! W czwartym sezonie do rozegrania zostały już tylko dwa spotkania. Pierwsze z nich odbędzie się już we wtorek 11 sierpnia. O miejsce w wielkim finale powalczą mali zwycięzcy pandemii, k1ck Neosurf. „Puki style” i spółka cieszyli się gigantycznym zainteresowaniem w mediach społecznościowych, gdy mierzyli się w EU Masters. Wiele osób decydowało się na ustawienie zdjęcia głównej gwiazdy zespołu na avatar w mediach społecznościowych. W ten sposób wykazywali swoje wsparcie.

Poprzeczka wobec k1ck Neosurf przed tym sezonem była ustawiona naprawdę wysoko! Zespół kilkukrotnie zawodził w sezonie zasadniczym, ale ostatecznie i tak znalazł się w grze o 30 tysięcy i prawo gry w głównej fazie EU Masters. W głównych rozgrywkach z 7more7 Pompa Team przegrywali jednak dwukrotnie. To zły prognostyk przed wtorkowym spotkaniem.

Zobacz także: Wielki skandal wokół League of Legends! LEC zerwało współpracę z NEOM

Zwłaszcza, że Pompa Team tuż przed tym spotkaniem dokonał niespodziewanego i kompletnie zaskakującego wzmocnienia! Robert „Bullet” Pruchniewski został zastąpiony Damianem „deflesem” Filipowem. Ten dopiero co wygrał zmagania drugiej dywizji Ultraligi. Ta zmiana z pewnością wzbudziła duże zaskoczenie, a na samym zawodniku będzie ciążyła bardzo duża presja. Wejście do bardzo dobrze działającego organizmu może przynieść różny efekt – życzymy, by „defles” mimo wszystko nie okazał się ciałem obcym, który zwyczajnie zaszkodzi zespołowi.

W finale na zwycięzcę czeka już AGO Rogue, które swoje ostatnie spotkanie zagrało z 7more7 Pompa Team. Mecz drugiej rundy zakończył się pogromem 3:0. k1ck Neosurf w fazie pucharowej nie zaznało jeszcze smaku porażki nawet na mapie. Po 3:0 z Illuminar Gaming, gładko rozprawili się także z Gentlemen’s Gaming. Niezależnie od wyniku tego meczu, w finale faworytem będą „Łotrzyki”. Czy dadzą radę udźwignąć stawiane na nich oczekiwania? Przekonamy się już w środę!

Początek spotkania 7more7 Pompa Team – k1ck Neosurf we wtorek 11 sierpnia o godzinie 17:30. Transmisje online z meczów Ultraligi na Twitch i YouTube na kanale Polsat Games. Relacja w telewizji także na Polsat Games! Wielki finał w środę, 12 sierpnia o godzinie 17:30. Oba spotkania zostaną rozegrane w formacie B05.

Ultraliga – harmonogram finałów

11.08, 17:30 – 7more7 Pompa Team – k1ck Neosurf (BO5)
12.08, 17:30 – AGO Rogue – 7more7 Pompa Team/k1ck Neosurf (BO5)

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem