Ultimatum dla Setiena. Wiemy, kto może go zastąpić!

Trener FC Barcelony Quique Setien dostał, zdaniem katalońskich mediów, ultimatum od władz klubu. Z prestiżową posadą może rozstać się… już w ciągu tygodnia.

Niezadowalająca postawa piłkarzy Barcelony, tak pod względem stylu, jak i wyników, nie pozostała niezauważona. Fakt, że równolegle Real Madryt zaliczył pięć wygranych meczów z kolei i przeskoczył ekipę Blaugrana w wyścigu po tytuł mistrzowski, spotęgował presję na Quique Setienie. Terminarz nie sprzyja. Już we wtorek wieczorem Barcę czeka mecz, w którym nie będzie łatwo o punkty – domowy z Atletico Madryt. Zwiększenie dystansu do 4 – 5 oczek względem Realu, na pięć ligowych kolejek przed końcem byłoby już prawdziwym dramatem i sygnałem, że mistrzostwo ucieka.

Katalońskie media podają, że Quique Setien otrzymał ultimatum od władz klubu. Strata punktowa do Królewskich, po meczach z Atletico (we wtorek) i Villarreal (w niedzielę) nie może się zwiększyć.

Jeśli Barca wpadnie w jeszcze większe tarapaty, Setien przypłaci to posadą. Oznaczałoby to, że nie wytrwał na stanowisku nawet pół roku. Wszak jego oficjalny debiut, w którym pokonał 1:0 Granadę, datowany jest na 19 stycznia.

FC Barcelona wygra z Atletico Madryt – kurs w LV BET: 1.89

Hiszpańska prasa huczy od plotek o kiepskich relacjach na linii trener – piłkarze. Klub miałby być zdecydowany na przewietrzenie szatni, nawet jeśli oznaczałoby to, że pałeczkę po Setienie przejmie Francisco Garcia Pimienta. To obecny opiekun drużyny rezerw.

Według RAC1, w poniedziałkowe popołudnie prezydent Josep Maria Bartomeu, dyrektor wykonawczy Òscar Grau, wiceprezes ds. sportowych Javier Bordas oraz sekretarz techniczny Éric Abidal, czyli mocna delegacja zarządzających klubem, odwiedziła Quique Setiena w jego domu. Oficjalnie podano, że trener ma pełne wsparcie władz klubu, a władze chciały poznać opinię trenera na temat bieżącej sytuacji. Ale jak wiadomo, tego typu oświadczenia szybko tracą swą ważność…

Leo Messi ignoruje trenera? Zastanawiające sceny w czasie meczu z Celtą Vigo…

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem