UFC on Fox 24: Jeremy Stephens vs. Renato Moicano

Kartę główną gali UFC on FOX 24, rozpoczynać będzie starcie weterana Jeremy’ego Stephensa z nowym narybkiem organizacji Renato Moicano. Konfrontacja ta jest o tyle ciekawa, że warto o niej napisać nieco szerzej. Najlepsi bukmacherzy 1 Duża ilość bonusówAplikacja mobilnaNowoczesny wygląd serwisuStale rozwijana oferta na sporty motoroweTypuj 2 Szeroka oferta na bonusyFunkcja Cash-OutWysokie kursy na tle

Kartę główną gali UFC on FOX 24, rozpoczynać będzie starcie weterana Jeremy’ego Stephensa z nowym narybkiem organizacji Renato Moicano. Konfrontacja ta jest o tyle ciekawa, że warto o niej napisać nieco szerzej.

Najlepsi bukmacherzy

1
 • Duża ilość bonusów
 • Aplikacja mobilna
 • Nowoczesny wygląd serwisu
 • Stale rozwijana oferta na sporty motorowe
2
 • Szeroka oferta na bonusy
 • Funkcja Cash-Out
 • Wysokie kursy na tle konkurencji
 • Zbyt spokojny design
3
 • Nawet 600 PLN w bonusie powitalnym
 • Skromna i elegancka szata graficzna
 • Prosty, czytelny interfejs użytkownika
 • Mała oferta zakładów
 • Kursy nie zawsze są zadowalające

Jeremy w MMA jest od 2005 roku i zdołał stoczyć od tego czasu aż 38 walk. Choć nie wiedzie mu się ostatnio w UFC najlepiej (4 porażki na 6 walk), to nadal jest zawodnikiem, który ceniony jest przez fanów, bukmacherów i włodarzy organizacji. O jego sile świadczy przede wszystkim jego stójka, w której najczęściej toczy swe boje. Zresztą, statystyki mówią same za siebie – 16 z 25 zawodowych zwycięstw odniósł przez nokauty i są to dane, których nikt o zdrowych zmysłach nie będzie lekceważyć. O tym jak groźny potrafi być ten zawodnik przekonał się m.in. Rony Jason:

Stephens należy do grona tzw. „power puncherów” – wkłada sporo siły w wyprowadzane ciosy i może nimi solidnie zranić każdego. Używa efektownych i skutecznych kombinacji bokserskich. Z kopnięć najbardziej lubi lowkicki, które również wyprowadza ze znaczną siłą. Potrafi być groźny przez cały pojedynek, o czym przekonał się m.in. Rafael dos Anjos, który wygrywał dwie pierwsze rundy, by w trzeciej nadziać się na cios podbródkowy, który odebrał mu wolę walki. Sam Jeremy potrafi przetrwać nawałnicę ciosów – jego szczęka zdawała egzamin wielokrotnie.

Stephens nie jest wybitny w parterze. Jeśli sprowadza walkę na ziemię, to głównie po to, by obijać rywala uderzeniami. Co prawda na początku kariery zdarzało mu się odklepywać techniki kończące, jednak rozwija się w tej płaszczyźnie i w chwili obecnej ma relatywnie wysoki współczynnik obron przed poddaniami. Co będzie bardzo ważne w zbliżającym się starciu.

„Lil’ Heaten” przez większość swojej kariery walczył w kategorii lekkiej. Dopiero trzy porażki z rzędu wymusiły na nim wprowadzenie zmian i podjął decyzję o zejściu do kategorii piórkowej w której radzi sobie całkiem nieźle o ile nie konfrontuje się z kimś z czołówki. A czołówka to choćby: Charles Oliveira, Cub Swanson, Max Holloway czy Frankie Edgar – z którymi Jeremy w ostatnich latach przegrywał. Renato Moicano zdecydowanie nie jest jeszcze zawodnikiem blisko wyżej wymienionych, ale też ma swoje atuty, które pokaże w starciu z Jeremym.

Brazylijczyk ma przyzwoitą stójkę. Zadaje pojedyncze ciosy i częściej atakuje niskimi kopnięciami niż ciosami mającymi zadać jakieś większe obrażenia. Nie napala się i nie jest power puncherem jak jego najbliższy rywal. Nikogo też nie znokautował jeszcze w swojej zawodowej karierze.

Jego największa siła tkwi w grapplingu. Jest świetny na ziemi i gdy Zubaira Tukhugov na chwilę wywrócił się próbując zaatakować leżącego Renato, ten momentalnie wykorzystał sytuację i wpiął się za plecy Rosjanina.

Nie wolno dawać mu takich okazji bo Moicano wykorzysta je bez litości. Walka ze Stephensem będzie jego największym wyzwaniem w karierze. Czy jest na to gotowy i przede wszystkim czy umiejętności by pokonać swego rywala? Jeśli walka trafi do parteru to tak, jednak sęk w tym, że to Jeremy będzie dyktował warunki. Jeśli on będzie chciał walczyć w stójce (a będzie chciał) to walka będzie utrzymywała się na nogach – a w takim scenariuszu Brazylijczyk nie będzie miał za wiele do powiedzenia przeciwko lepiej operującemu ciosami Amerykaninowi. Dodatkowo Renato nie walczył rok czasu i ciężko cokolwiek powiedzieć o jego formie. Może wyjść do oktagonu z tzw. „rdzą”. Gardy zawodnik z kraju kawy też nie ma najlepszej i ciosy jego byłych przeciwników nie raz dosięgały jego szczęki. Jeremy Stephens jest zbyt dobrym uderzaczem by nie dyktować tempa i by nie wywierać presji na Moicano. Bukmacherzy widzą szanse Renato na tyle, że dali mu kurs underdoga rzędu „tylko” 2.55. Jeremy pomimo ostatniej porażki i tego, że będzie mierzył się z niepokonanym mistrzem Jungle Fight, pozostaje faworytem z kursem 1.56. Kontrola oktagonu, średnia garda Moicano, brak aktywności w oktagonie od roku, największe wyzwanie w karierze – to wszystko sprawia, że ciężko jest uwierzyć w underdoga, nawet licząc na to, że obali Jeremy’ego, którego zresztą tak łatwo nie jest obalić (i na dodatek Renato nie obala za często). Dlatego kurs powyżej 1.50 na Stephena wydaje się w porządku do podbicia jakiegoś kuponu dwu, lub więcej zdarzeniowego. Bardzo ciekawie za to wygląda kurs w okolicach 2.55 jaki bukmacherzy dają na zwycięstwo Jeremy’ego przez TKO/KO i nad tym typem można się mocniej zastanowić.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem