UFC Gdańsk: Kowalkiewicz na karcie walk!

Długo się o tym mówiło, spekulowało, w zasadzie to temat przewijał się w pewnych kręgach od dłuższego czasu. UFC czekało jednak z oficjalnym potwierdzeniem tej informacji. Karolina Kowalkiewicz wystąpi na gali UFC, która 21 października odbędzie się w trójmiejskiej Ergo Arenie. To kolejne polskie nazwisko na fightcardzie najlepszej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie. Rywalką

Długo się o tym mówiło, spekulowało, w zasadzie to temat przewijał się w pewnych kręgach od dłuższego czasu. UFC czekało jednak z oficjalnym potwierdzeniem tej informacji. Karolina Kowalkiewicz wystąpi na gali UFC, która 21 października odbędzie się w trójmiejskiej Ergo Arenie. To kolejne polskie nazwisko na fightcardzie najlepszej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie.

Rywalką naszej zawodniczki będzie Jodie Esquiebel, czyli 31-letnia Amerykanka, która podczas gali w Gdańsku dopiero zadebiutuje pod szyldem UFC. Rekord Esquiebel to sześć zwycięstw i dwie porażki. Tylko jeden pojedynek przyszła rywalka Kowalkiewicz skończyła przed czasem nokautując swoją rywalkę – miało to miejsce w jej zawodowym debiucie ponad sześć lat temu. Pięć pozostałych starć wygrała przez decyzję sędziów, co jest jasnym sygnałem – Amerykanka nie ma nokautującego uderzenia.

Ostatnie sześć pojedynków Esquiebel stoczyła w barwach największej na świecie żeńskiej federacji MMA na świecie – Invicta. Z tej okazji jej były już pracodawca nagrał wideo, dzięki któremu bliżej możemy poznać przyszłą rywalkę Kowalkiewicz.

 

Nasza reprezentantka nie może ostatniego roku zaliczyć do udanych. W walce o mistrzowski pas UFC pochodząca z Łodzi zawodniczka uległa Joannie Jędrzejczyk po kapitalnym starciu, które na zawsze przejdzie do historii polskiego MMA. Później, w czerwcu 2017 roku, Kowalkiewicz przegrała już w pierwszej rundzie z Claudią Gadelhą. UFC dało szanse Polce stoczyć kolejne starcie przed swoją publicznością. Dla KK będzie to okazja na powrót na zwycięską ścieżkę.

Przed pojedynkiem z Gadelhą, kiedy było już wiadomo, że UFC zawita do Gdańska, wiele mówiło się o tym, że do rewanżowego starcia z Jędrzejczyk dojdzie właśnie nad Bałtykiem. Porażka z Brazylijką spowodowała jednak, że losy Kowalkiewicz ułożyły się nieco inaczej i na ponowną szansę na wywalczenie miana oficjalnego pretendenta do tego pojedynku trzeba będzie trochę poczekać.

W Trójmieście wystąpi też więcej Polaków. Potwierdzone są już pojedynki Marcina Helda, Damiana Stasiaka, Oskara Piechoty oraz Jana Błachowicza. Spekulowało się również w ostatnich tygodniach o tym, że w klatce UFC w Ergo Arenie zobaczymy również Michała Materlę. Wydaje się jednak, że do tego starcia ostatecznie nie dojdzie.

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem