UFC Fight Night 110: Derrick Lewis vs. Mark Hunt

W walce wieczoru UFC Fight Night 110, legenda sportów walki Mark Hunt, zmierzy się z „Czarną Bestią” Derrickiem Lewisem. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku? Mark Hunt jest fenomenem jeśli chodzi o wagę ciężką. Gdy przechodził do UFC w 2010 roku, miał pięć porażek z rzędu i normalną drogą nie dostałby się do największej na

W walce wieczoru UFC Fight Night 110, legenda sportów walki Mark Hunt, zmierzy się z „Czarną Bestią” Derrickiem Lewisem. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku?

Mark Hunt jest fenomenem jeśli chodzi o wagę ciężką. Gdy przechodził do UFC w 2010 roku, miał pięć porażek z rzędu i normalną drogą nie dostałby się do największej na świecie organizacji MMA. Jednak na jego szczęście, po wykupieniu PRIDE przez UFC, wszyscy zawodnicy, którzy walczyli w tej pierwszej organizacji, dostali szansę zawalczenia w tej drugiej. W debiucie Mark przegrał przez poddanie, ale kolejne boje ułożyły się już pod dyktando Nowozelandczyka. Bilans 5-7 przekuł w dwa lata w 9-7. Ten 43-latek zyskał sławę przede wszystkim efektownymi nokautami, którymi odprawiał swoich rywali w nieistniejącym już PRIDE i świetnymi walkami z Wanderleiem Silvą oraz Mirko Filipovićem. Jest to też utytułowany zawodnik sportów stójkowych. W 2001 roku był mistrzem świata w K-1! W ćwierć finale znokautował Jerome’a Le Bannera, a później wygrał decyzjami ze Stefanem Leko oraz Francisco Filho. Fenomen Hunta polega też na tym, że nie ma kompletnie parteru! Jednak na wagę ciężką w MMA, jego ciężkie ręce zupełnie wystarczają. W 2014 był nawet blisko zdobycia pasa mistrzowskiego w pojedynku Fabricio Werdumem.

Jest to zawodnik bazujący głównie na sile ciosu i jest niebezpieczny dla każdego innego fightera wagi ciężkiej. Niestety wiek oraz bardzo ciężkie konfrontacje w ringu, powoli zaczynają się na nim odbijać i od pewnego czasu nieco gorzej mu idzie z bardziej sprawnymi stójkowiczami. Z kimś kto lekko porusza się na nogach Hunt już nie ma szans – czy jednak Derrick Lewis jest takim sprawnym stójkowiczem? Na szczęście dla Marka, nie jest. To podobnie jak Nowozelandczyk, wóz pancerny. Ciężko stąpający czołg, który po prostu niszczy innych swoją siłą rażenia. Jest to zatem ogromna szansa dla Hunta, gdyż w walce tej po prostu „Kto trafi ten wygra”. Nie będzie tu obijania z kontry, doskakiwania-odskakiwania, tylko powolne poruszanie się i ciosy zamachowe.

Trzeba jednak oddać sprawiedliwość „Czarnej Bestii” i powiedzieć, że jest mimo wszystko bardziej sprawna i potrafi dynamicznie przyszarżować na rywala. Derrick nie widzi też problemu z zejściem do parteru jeśli tylko znajdzie okazję do tego by być z góry, co udowodnił choćby z Damianem Grabowskim:

A trzeba przyznać, że Damian w parterze jest specjalistą. Derrick nie bał się pójść do najlepszej płaszczyzny rywala wiedząc, że jego ground’and’pound jest tak mocne, że zniweluje wszystkie próby poddań i… zakończy bój (co też się stało). A GNP Derrick ma naprawdę bardzo mocne.

Zarówno Hunt jak i Lewis potrafią obalić rywala na zasadzie przeciwwagi – robią to raz na rok, ale mimo wszystko udaje im się czasem wywrócić przeciwnika. W zapasach widzę przewagę „Bestii”, który widać, że mocno trenuje tę płaszczyznę w przeciwieństwie do Hunta. Bardzo prawdopodobne więc, że Lewis może pokusić się o obalenie jeszcze gorszego od niego w defensywnych zapasach Hunta.

Walka ta raczej nie dojdzie do decyzji. Jest zakontraktowana na 25 minut, zatem obaj zawodnicy mają wystarczająco czasu, aby którymś ciosem odłączyć rywala. Bukmacherzy słusznie stawiają Lewisa w roli faworyta, ale nie aż tak dużego, kurs na niego jest bowiem powyżej 1.70. Na Hunta w okolicach 2.00, zatem to idealnie obrazuje jak bardzo jest to wyrównana walka i jak blisko sobie stawiani są bohaterzy walki wieczoru. Najbezpieczniej chyba będzie postawić, że dowolny zawodnik wygra w 1 lub 2 rundzie i takie rozstrzygnięcie jest za 1.50.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem