UFC Fight Night 107: Scott Askham vs. Brad Scott

UFC Fight Night 107 będzie owocowało w wiele świetnych pojedynków. Na jednym z nich ujrzymy byłych przeciwników Krzysztofa Jotki, czyli Bradleya Scotta oraz Scotta Askhama. Zawodnicy ci zawalczą ze sobą w drugim, otwierającym galę starciu. Obaj mają wiele cech wspólnych: bilans w UFC 2-3, przegrali swe ostatnie walki i nie poradzili sobie z naszym świetnie

UFC Fight Night 107 będzie owocowało w wiele świetnych pojedynków. Na jednym z nich ujrzymy byłych przeciwników Krzysztofa Jotki, czyli Bradleya Scotta oraz Scotta Askhama. Zawodnicy ci zawalczą ze sobą w drugim, otwierającym galę starciu. Obaj mają wiele cech wspólnych: bilans w UFC 2-3, przegrali swe ostatnie walki i nie poradzili sobie z naszym świetnie radzącym sobie w UFC Krzysztofem.

Najlepsi bukmacherzy

1
 • Duża ilość bonusów
 • Aplikacja mobilna
 • Nowoczesny wygląd serwisu
 • Stale rozwijana oferta na sporty motorowe
2
 • Szeroka oferta na bonusy
 • Funkcja Cash-Out
 • Wysokie kursy na tle konkurencji
 • Zbyt spokojny design
3
 • Nawet 600 PLN w bonusie powitalnym
 • Skromna i elegancka szata graficzna
 • Prosty, czytelny interfejs użytkownika
 • Mała oferta zakładów
 • Kursy nie zawsze są zadowalające

Brad Scott znany jest większości fanów naturalnie z walki z naszym rodakiem, ale wcześniej brał udział udział w reality show The Ultimate Fighter: The Smashes, podczas którego pokonał Xaviera Lucasa, Benny’ego Allowaya, po to tylko, by ulec w finale Robertowi Whittakerowi, który dziś święci sukcesy w UFC. Pierwszy zawodowy bój w UFC (nie licząc finałowego starcia z Robertem, które zostało dodane do bilansu) Scott wygrał, pokonując Michaela Kuipera. Później jednak dał fatalną walkę z Claudio Silvą, za którą zrehabilitował się poddając Dylana Andrewsa. A jak walczy Scott?

Brad potrafi czasem zbyt chaotycznie iść do przodu, starając się trafić rywala i zapominając całkowicie o własnej defensywie.

Również podczas akcji rywala, gdy skupiony jest całkowicie na obronie, zdarzało mu się cofać w linii prostej oraz przepuszczać ciosy. Obrona przed uderzeniami przez większość czasu stoi na przyzwoitym poziomie, jednak tak jak u większości również i u Brada zdarzają się chwilowe dziury w gardzie, które przeciwnicy wykorzystywali.

Całościowo stójka jest w porządku, rzemieślnicza, ale nie wybija się niczym. Brad nie wyróżnia się w tej płaszczyźnie, ale prezentuje stały poziom, pewien standard. Zawodnik ten potrafi znokdaunować\znokautować, ale i też punktować się z rywalem przez kilka rund. Czasami boks w jego wykonaniu jest nijaki; ciosy nie sieją spustoszenia oraz nie są zbyt celne. Wyprowadza je wtedy wydawać by się mogło po to, aby robić wrażenie na sędziach, a nie na przeciwniku. Taką postawę można było zaobserwować w kilku jego walkach. Z pewnością jednak należy wyróżnić w miarę ciekawe uderzenia z łokci (często na odejście z klinczu) oraz mocne ciosy, gdyż te również posiada w swoim arsenale i śmiało – gdy widzi okazję – z nich korzysta.

Dobrze pracuje w klinczu. Praktycznie większość swoich rywali potrafił dociskać do siatki, przy okazji niwelując wszystkie niebezpieczne próby ataków. Świadczy to też o tym, że jest silnym mężczyzną. Potrafi na rozerwanie wsadzić łokcia lub kombinacje uderzeń.

Bradley Scott jest dobrze obeznany z walką parterową. Sam fakt poddania duszeniem gilotynowym Michaela Kuipera czy Dylana Andrewsa, dobrze świadczy o jego umiejętnościach. Mając przeciwnika pod sobą, od razu zauważył lukę w którą mógł włożyć ręce. Była to więc starannie i szybko wyegzekwowana akcja kończąca. Anglik, znalazłszy się “na glebie” umiejętnie wraca z parteru do stójki. Kiedy Robert Whittaker go znokdaunował, udało mu się, zachowując zimną krew, wstać do stójki, wykorzystując do tego celu siatkę, pomimo gradu uderzeń Roberta.

Jeśli o mierzącego 190 cm wzrostu Scotta chodzi, to jest on również stójkowiczem. Do parteru schodzi, ale tylko jeśli widzi, że przeciwnik sam nie jest dobry w tej płaszczyźnie. Walka na nogach to jego domena i dobrze się w niej czuje. Nie ma jej jednak jakoś znacząco rozwiniętej. Głównie bazuje na swych warunkach fizycznych. Ma długie ręce i nogi, i robi z nich świetny użytek. W walce z Magnusem, frontalnym kopnięciem na twarz zdołał niemalże znokdaunować Szweda.

Magnus jednak obnażył największe wady Scotta czyli zapasy i parter. To dzięki grindowaniu w parterze Cedenblad zdołał ugrać decyzję na swoje konto. Scotta obalał nawet nasz Krzysztof Jotko.

Walka między Bradem a Scottem będzie toczyła się w stójce, gdyż obaj najbardziej lubią tę płaszczyznę. Z racji świetnych warunków fizycznych, Askham będzie miał sporą przewagę nad mniejszym rywalem, ale znowuż, jeśli Bradley zdecyduje się na obalenia, to on może zyskać przewagę. Jest to bardzo ciekawy bój bo tak niewiele trzeba by któryś z nich wyszedł na prowadzenie. Stójkę delikatnie po stronie Askhama, parter podobny, a zapasy minimalnie dla Bradleya. Zawodnicy są więc dobrze wyważeni. Jeśli Askham będzie pilnował dystansu, powinien poradzić sobie ze Scottem i tak też bym obstawiał jako wynik, czyli jednogłośna decyzja dla faworyta.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem