UFC 211: Henry Cejudo vs. Sergio Pettis

Analizy pojedynków gali UFC 211 zaczniemy od ciekawego starcia Henry’ego Cejudo z Sergio Pettisem. Najlepsi bukmacherzy 1 Duża ilość bonusówAplikacja mobilnaNowoczesny wygląd serwisuStale rozwijana oferta na sporty motoroweTypuj 2 Szeroka oferta na bonusyFunkcja Cash-OutWysokie kursy na tle konkurencjiZbyt spokojny designTypuj 3 Nawet 600 PLN w bonusie powitalnymSkromna i elegancka szata graficznaProsty, czytelny interfejs użytkownikaMała oferta

Analizy pojedynków gali UFC 211 zaczniemy od ciekawego starcia Henry’ego Cejudo z Sergio Pettisem.

Najlepsi bukmacherzy

1
 • Duża ilość bonusów
 • Aplikacja mobilna
 • Nowoczesny wygląd serwisu
 • Stale rozwijana oferta na sporty motorowe
2
 • Szeroka oferta na bonusy
 • Funkcja Cash-Out
 • Wysokie kursy na tle konkurencji
 • Zbyt spokojny design
3
 • Nawet 600 PLN w bonusie powitalnym
 • Skromna i elegancka szata graficzna
 • Prosty, czytelny interfejs użytkownika
 • Mała oferta zakładów
 • Kursy nie zawsze są zadowalające

Henry jest wybitnym sportowcem, bo inaczej nie da się określić kogoś, kto zdobył złoty medal z Igrzysk Olimpijskich. W 2008 roku wywalczył złoto dla Stanów Zjednoczonych w zapasach w stylu wolnym. Jest to więc jeden z najbardziej udekorowanych zapaśników (za Yoelem Romero Palacio) walczących dziś w MMA. I nie da się ukryć, jest fenomenalny w tym co robi, a jego zapasy są przepiękne.

To taki mały Daniel Cormier czy Cain Velasquez w wadze koguciej. Obalenia, które wykonuje na rywalach, stoją na bardzo wysokim poziomie technicznym. Obala przeciwników z łatwością i czasami to co wyprawie w klatce, jest tak widowiskowe, że nic tylko usiąść i delektować się kunsztem tego zawodnika. Cejudo w dalszym ciągu bazuje na tym na czym zna się najlepiej (choć ostatnio coraz mniej), ale z walki na walkę pokazuje coraz lepszą stójkę.

Ma bardzo silne uderzenia zamachowe, ale gardę ma dziurawą. Ciosami jednak zdołał napsuć sporo krwi tak doświadczonemu zawodnikowi jakim jest Joseph Benavidez. To właśnie w tej walce widać jak ogromny progres zrobił mistrz olimpijski w zapasach, w tej nowej dla niego płaszczyźnie. Nie tak łatwo jest stać przeciwko Benavidezowi i wymieniać się z nim uprzejmościami. Joseph to ścisła czołówka i mało brakowało by był mistrzem dywizji! Cejudo natomiast nie tylko podejmował z nim walkę na nogach, ale odnosił w niej znaczne sukcesy!

Mocno kopie. Zarówno niskie jak i wysokie kopnięcia. Świetnie operuje również kolanami, nawet stosuje ich latającą wariację – tych co chwilę próbował w walce z Josephem. Wadą jego boksu jest jednak to, że każdy cios wypuszcza z bardzo złymi intencjami. Innymi słowy bardzo dużo siły wkłada w uderzenia, przez co się pompuje i w ostatnich odsłonach pojedynku jego ręce są ciężkie, a wypuszczane ciosy wolne (choć nadal niebezpieczne!). Najmniej mogliśmy ujrzeć jego parteru i właściwie to jeszcze nikogo nie poddał, ale ma za to świetną kontrolę na macie i tam atakuje już łokciami, które sieją spustoszenie.

Henry jest świetnym zawodnikiem, który skutecznie przeniósł zapasy pod MMA. Sporty walki znają mnóstwo przypadków gdy podobne próby kończyły się fiaskiem. Warto wspomnieć tu o Marcusie LeVesseurze, który kariery nigdy nie zrobił, a w zapasach (występy uniwersyteckie) osiągnął oszałamiający wynik 296 zwycięstw i 0 porażek. Marcus często przegrywał z nikomu nieznanymi przeciwnikami, a choć Cejudo ma dwie porażki, to jedną z nich zaliczył z mistrzem dywizji (równie fenomenalnym Demetriousem Johnsonem), a drugą przez odjęcie punktu w walce, którą nawet pomimo tej kary, przegrał tylko niejednogłośną decyzją. Z jednopłaszczyznowego zawodnika Henry stał się naprawdę wszechstronnym wojownikiem, który nokdaunuje i dotrzymuje tempa najlepszym. Ostatnie starcia udowadniają, że śmiało może podjąć walkę na nogach ze znanym ze swojej stójki Sergio Pettisem.

Kursy wystawione na Sergio Pettisa przez bukmacherów wahają się od 4.00 do 4.50 i jasno pokazują, że młodszy z braci Pettis, jest mocnym underdogiem. Z pewnością dużą rolę w tej walce odgrywać będą zapasy i to, że Pettis bywał obalany praktycznie przez każdego przeciwnika z jakim krzyżował rękawice w przeszłości. W starciu z tak genialnym zapaśnikiem nie wróży to najlepiej. Sergio znany jest ze swojej unikalnej stójki, jednak nie jest ona aż tak mocna jak ta Demetriousa Johnsona czy Benavideza. Choć Cejudo poległ z Johnsonem (który jest największym mistrzem dywizji odkąd powstała ona w UFC), tak świetnie trzymał się z Josephem, który tę stójkę ma 'twardszą’ od Pettisa. Czy underdog może zaskoczyć? Mawiają, że lepsza przegrana z lepszym zawodnikiem niż wygrana z gorszym i tak jest właśnie w tej sytuacji. Choć Henry ma aż dwie porażki, a Sergio wygrał trzy ostatnie boje, to ten drugi wygrał je z mocno przeciętnymi zawodnikami. Cejudo za to mierzył się z TOP#1 i TOP#2. Dodatkowo widmo trzeciej porażki z rzędu (i potencjalnego uwolnienia z kontraktu), będzie dodatkową motywacją dla zapaśnika. W tym boju raczej więc nie spodziewam się niespodzianki. Henry podejmie walkę w stójce, a gdy uda mu się obalić, to pokaże w jaki sposób udało mu się zdobyć złoty medal w zapasach na Igrzyskach Olimpijskich.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem