UFC 210: Daniel Cormier vs. Anthony Johnson

Dzisiejszy rewanż między Danielem Cormierem a Anthonym Johnsonem, jest jednym z najbardziej wyczekiwanych w całym MMA. Pierwsza ich walka była emocjonująca i porywająca. Najpierw przewagę miał Anthony , a później, gdy ten się już wypompował, pole zaczął zdobywać Daniel. Już w pierwszej rundzie „Rumble” zdołał zamroczyć mistrza i niewiele brakowało by tę walkę wygrał, gdyby

Dzisiejszy rewanż między Danielem Cormierem a Anthonym Johnsonem, jest jednym z najbardziej wyczekiwanych w całym MMA. Pierwsza ich walka była emocjonująca i porywająca. Najpierw przewagę miał Anthony , a później, gdy ten się już wypompował, pole zaczął zdobywać Daniel. Już w pierwszej rundzie „Rumble” zdołał zamroczyć mistrza i niewiele brakowało by tę walkę wygrał, gdyby tylko umiejętnie skończył to co zaczął!

Najlepsi bukmacherzy

1
 • Duża ilość bonusów
 • Aplikacja mobilna
 • Nowoczesny wygląd serwisu
 • Stale rozwijana oferta na sporty motorowe
2
 • Szeroka oferta na bonusy
 • Funkcja Cash-Out
 • Wysokie kursy na tle konkurencji
 • Zbyt spokojny design
3
 • Nawet 600 PLN w bonusie powitalnym
 • Skromna i elegancka szata graficzna
 • Prosty, czytelny interfejs użytkownika
 • Mała oferta zakładów
 • Kursy nie zawsze są zadowalające

Jednak w późniejszych fazach pojedynku Anthony totalnie się wypompował a zapasy Cormiera okazały są silniejsze niż chęć tego pierwszego do walki w stójce. No właśnie, skupmy się może na mistrzu.

Daniela Cormiera pamiętam jeszcze z czasów, gdy był rezerwowym zawodnikiem w Grand Prix wagi ciężkiej w Strikeforce. Gdy udało mu mimo wszystko wziąć udział w turnieju, a później znokautować Antonia Silvę, świat mieszanych sztuk walki mocno się zdziwił. Później w finale z Joshem Barnettem również nie dawano mu szansy, a mimo to wygrał jednogłośną decyzją. Od tego momentu ludzie zaczęli podejrzewać, że mają przed sobą kogoś wyjątkowego, a bukmacherzy zrozumieli, że nie można już umieszczać Cormiera w roli underdoga. Od wygrania tego Grand Prix, tylko raz ponownie był „underem”, w walce z Jonem Jonesem.

To jeden z najlepszych zapaśników jacy kiedykolwiek przeszli do MMA. Dwukrotnie zakwalifikował się na Igrzyskach Olimpijskich. W 2004 roku zajął 4 miejsce, a w 2008 z powodu zaburzenia pracy nerek, nie mógł uczestniczyć w zawodach. Pomijając przygodę z Igrzyskami, to ma na koncie tyle osiągnięć i prestiżowych tytułów związanych z zapasami, że ciężko zliczyć. W przeciwieństwie do wielu innych zawodników, Daniel bardzo dobrze przeniósł tę płaszczyznę do MMA. A od jakiegoś czasu nie jest tylko jednowymiarowym zapasiorem i wykazuje zrozumienie parteru oraz stójki.

Z cech mniej wspominanych: Cormier ma dobrą szczękę. Potrafił przyjąć potężny cios na szczękę od Anthony’ego Johnsona i momentalnie wstać po tym nokdaunie, który nie jednego by położył. Jest to bardzo twardy zawodnik. W drugiej rundzie z Johnsonem, ten atakował go z całej siły – kopał i uderzał pięściami, a Daniel nadal stał w tym samym miejscu, blokując i nie ustępując pola nawet o krok. „DC” jest z kolei mistrzem w męczeniu rywali. Nie tylko próbami obaleń wyciska siódme poty z przeciwników, którzy starają się za wszelką cenę je powstrzymać, ale i w samym parterze morduje kondycje oponentów. Idealny przykład był ponownie w walce z Johnsonem. Daniel specjalnie atakował kimurą tak, by Anthony ją z całych sił bronił, pompując się jeszcze bardziej. W ten sposób „Rumble” do trzeciej rundy wyszedł wykończony.

Jak potoczy się teraz ten bój? Rewanże są bardzo ciężkie do oceny bo zawodnicy się już znają. Pokonany wie dlaczego został pokonany, a wygrany zna słabe strony przegranego. Pytanie kto bardziej pracował nad sobą. Johnson mógł katować defensywne zapasy i rozpisać lepszy gameplan, a Daniel nastawić się na jeszcze większe męczenie w parterze. Do czasu walki plany zawodników są tajemnicą, zatem można skupić się jedynie na tych drobnych różnicach od czasu ich poprzedniej walki. Na pewno Cormierowi przybyło lat. Różnica między 35, a 38 w świecie MMA jest naprawdę spora. Z kolei Anthony wydaje się być coraz lepszy i lepszy. Nokautuje swych rywali bez litości:

Jeśli wtedy Johnson był blisko znokautowania Cormiera to i nic nie stracił swojego morderczego instynktu, to i teraz scenariusz może być podobny. Rozwój Johnsona jako zawodnika MMA i ostatni wiek Cormiera zaczynają być zauważalne w branży. Dlatego też tym razem to „Rumble” jest faworytem i słusznie. Przegrany ma takie szczęście w nieszczęściu, że może wynieść naukę z porażki i podszkolić elementy przez które przegrał. Zwycięzca natomiast będzie robił to samo co wcześniej pozwoliło mu wygrać. Wierzę, że Anthony wyniósł naukę z poprzedniej walki i tym razem nie „wystrzela” się ciosami i ostrożniej podchodzić będzie do niesamowitych zapasów mistrza. Dlatego też wielu obserwatorów sportu tym razem obstawia inny wynik starcia i typuje „Rumble’a” jako tego, który dopnie swego i znokautuje Daniela. Kursy na ten bój rozkładają się mniej więcej po: 1.70 na Antka oraz 2.00 na Cormiera. Aż takich różnic nie ma, więc teoretycznie opłaca się typować zarówno mistrza, jak i pretendenta.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem