UEFA odwołuje Ligę Mistrzów. Na szczęście młodzieżową…

17.02.2021
Górnik Zabrze wygrał Centralną Ligę Juniorów i miał brać udział w UEFA Youth League, ale mecz z PAOK Saloniki ostatecznie się nie odbędzie. Rozgrywki te zostały przez europejską federację piłkarską odwołane. 

Najpierw świat piłkarski stanął, by później – w ograniczonym składzie – znów ruszyć. Bez choćby ligi francuskiej, ale ograniczenie nie polegało tylko na tym, że nie wszyscy pojawili się ponownie na linii startu. Przede wszystkim w meczach brakowało i brakuje nadal bardzo ważnego składnika futbolowego widowiska, czyli kibiców. Obecnie piłka gra z zachowaniem reżimu sanitarnego i bez widzów na trybunach, ale też nie wszędzie. Koronawirus storpedował właśnie rozgrywki UEFA Youth League.

Młodzieżowa Liga Mistrzów w sezonie 2020/21 zostaje odwołana – tak zdecydowała UEFA.

Real Madryt pod wodzą Raula Gonzaleza nie obroni więc w najbliższym czasie tytułu, zdobytego w ostatnim sezonie. Młodzieżową Ligę Mistrzów najpierw opóźniono i przesunięto na zimę, a teraz postanowiono całkowicie z niej zrezygnować. Decyzję UEFA uprzedziły dwa kluby, które same wycofały się z rozgrywek. Za ciosem poszła europejska federacja, która z uwagi na trudności i obostrzenia w wielu krajach postanowiła zrezygnować z pomysłu międzynarodowej rywalizacji najlepszych młodzieżowych drużyn na Starym Kontynencie.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem