Uczestnicy Majora zdyskwalifikowani za… pozytywny test na COVID-19?!

Szokujące doniesienia przed startem PGL Major Stockholm. Według ostatnich informacji drużyna może zostać zdyskwalifikowana za... pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się prawdziwe święto wszystkich fanów esportu, a w szczególności Counter Strike’a. Dokładnie 26 października wystartuje najważniejszy turniej tego roku – PGL Major Stockholm 2021. Do Szwecji zjedzie się śmietanka światowej sceny CS:GO, która będzie konkurować o tytuł i nagrody z puli 2 milionów euro. Uczestników czeka jednak dość niemiła niespodzianka.

Zobacz również: Lista partnerów ESL powiększyła się o trzy organizacje!

Portal dexerto.com uzyskał dostęp do regulaminu tegorocznych rozgrywek. Z wiadomych przyczyn zawarto w nim punkty na temat bezpieczeństwa sanitarnego. Mówią one między innymi o tym, że zawodnicy, trenerzy i menedżerowie, którzy będą wykazywać objawy koronawirusa oraz otrzymają pozytywny wynik testu mogą zostać… zdyskwalifikowani! Organizatorzy nie wprowadzili żadnych restrykcji na temat spędzania wolnego czasu, jednak mogą ukarać za „narażenie innych na niebezpieczeństwo”.

Zasady wywołały wiele kontrowersji – szczególnie biorąc pod uwagę działania, które podjął ESL podczas IEM Cologne. Wtedy gracze Heroic (którzy mieli kontakt z osobami zakażonymi) mecze pierwszej fazy rozgrywali w izolacji, z pokojów hotelowych.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem