U piłkarza Legii wykryto problemy z sercem! Potrzebna operacja i przerwa w treningach

Problemy z sercem, zwłaszcza u profesjonalnego sportowca - to brzmi bardzo poważnie. Legia Warszawa właśnie poinformowała, że w czasie badań przeprowadzonych bezpośrednio po meczu ligowym z Koroną, u jednego z jej piłkarzy wykryto arytmię serca. Sprawa wymaga reakcji - w najbliższych dniach przejdzie zabieg ablacji oraz odpocznie od treningów.

Arvydas Novikovas, bo o nim mowa, w meczu z Koroną opuścił boisko już w 20. minucie. Początkowo powód zmiany nie był jasny. Po końcowym gwizdku wyszło, że legionista gorzej się poczuł, miał problemy z oddychaniem. – Nie chcieliśmy ryzykować, w najbliższych dniach przejdzie szczegółowe badania – informował Aleksandar Vuković.

Badania przeprowadzone w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim dały następującą diagnozę: w związku z wykrytą arytmią serca, Novikovas będzie musiał przejść zabieg ablacji.

Najogólniej mówiąc: chodzi o ustabilizowania akcji serca i likwidację niebezpiecznej dla piłkarza arytmii. Jest zabiegiem mało inwazyjnym, ale wykonywanym w specjalistycznych ośrodkach kardiochirurgicznych.

Czy po tego typu problemach można wrócić do uprawiania sportu?

Przypomnijmy, że w 2015 roku ten sam zabieg przeszedł również inny legionista – Mateusz Szwoch, który na szczęście do dziś bez przeszkód występuje na boiskach Ekstraklasy. Aktualnie w Wiśle Płock, wcześniej w barwach Arki Gdynia. Ablacji poddać się musiał również kojarzony z Wisłą Kraków Tomasz Dawidowski. A nawet… Cristiano Ronaldo, jeszcze jako kilkunastoletni chłopak.

Legia informuje, że Novikovas wróci do treningów z drużyną na początku stycznia, co pozwala mieć nadzieję, że dotychczasowe diagnozy są dla niego pomyślne, a lekarze zakładają, że wadę uda się  wyeliminować.

Na koniec dodajmy, że dla Litwina to nie pierwszy tego typu problem w dotychczasowej karierze. Już raz musiał poddać się interwencji kardiochirurgów w 2016 roku, jaki zawodnik Bochum. Najwyraźniej problem powrócił.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem