Analizy sportowe w zakładach bukmacherskich pomagają wygrywać

20.04.2018
Analizy sportowe spotkań są nieodłączną częścią procesu typowania w zakładach bukmacherskich. Opcje są dwie: można poszukiwać cudzych przemyśleń na różnych forach czy w serwisach związanych z bukmacherką lub podejść do tematu nieco bardziej ambitnie i tworzyć własne analizy sportowe spotkań.

Hasło „typy na jutro” jest często wpisywane w okno wyszukiwarki. Oczywiście osobami poszukującymi informacji na ten temat są gracze zakładów bukmacherskich, szukający inspiracji do swojego kuponu. Stron oferujących przysłowiowe typy na jutro jest naprawdę dużo, jednak przed skorzystaniem z ich oferty warto zadać sobie pytanie: jaką pewność wygranej dadzą mi takie typy? I czy nie lepiej poświęcić trochę czasu na samodzielną analizę?

Jak typować, żeby wygrać?

Od razu w tej kwestii trzeba rozwiać wszelkie wątpliwości – nie ma jednego, zawsze skutecznego przepisu, podpowiadającego jak grać w zakłady bukmacherskie, żeby wygrać. Zarówno sport, jaki i zakłady bukmacherskie, są tak nieprzewidywalną materią, że nigdy nie można mieć stuprocentowej pewności, że typowane zdarzenie faktycznie okaże się poprawne. W tym tkwi cała zabaw i urok obstawiania.

Nie wiesz gdzie obstawiać? Sprawdź nasz nowy ranking bukmacherów w styczniu 2020!

Jak zostało powiedziane, pewności nigdy nie ma i trzeba się z tym liczyć, jednak można wcielić w życie kilka wskazówek, dzięki którym zwiększy się swoją szansę na wygraną.

Po pierwsze, analizy spotkań. Na wynik spotkania ma wpływ wiele czynników, których działanie można w pewnym stopniu przewidzieć, a jeśli brać pod uwagę pozytywny scenariusz wydarzeń, ich analiza i słuszne wnioski mogą poskutkować wygraną. Co analizować? Na przykład wyniki poprzednich spotkań, obserwowalne tendencje, składy, kondycję zawodników, czy nawet zapowiadane warunki atmosferyczne.

Po drugie, zapomnij o pewniakach. Niektórzy notorycznie przed meczami, tworząc swój kupon, poszukują pewnych zdarzeń, jednak tak jak w życiu, tak w zakładach bukmacherskich – niczego nie można być pewnym. Zamiast tracić energię na poszukiwanie pewnych meczów, które wcale mogą takie nie być, skup się na solidnej analizie.

Po trzecie, zapomnij o ulubionych drużynach. Po raz kolejny zachęcamy do trzeźwego myślenia. Każdy kibic ma wybraną drużynę, którą wspiera całym sercem, jednak przy okazji typowania wyniku meczu z jej udziałem, nie można sobie pozwolić na jakiekolwiek sentymenty. Krótko mówiąc, najgłupszym, co można zrobić, jest bezrefleksyjne stawianie na „swoją” drużynę. Jeśli są ku temu racjonalne przesłanki – śmiało!

Po czwarte czytaj, słuchaj, rozmawiaj. Zgodnie z pierwszą wskazówką, robienie analiz naprawdę popłaca – pozwala wzbogacić swoją wiedzę w zakresie sportu oraz zwiększa szansę na wygraną… jednak nigdy nie warto popadać w samozachwyt. Jesteśmy tylko ludźmi, więc każdy może zapomnieć wziąć coś pod uwagę. Aby uniknąć pomyłek, po prostu konsultuj się – rozmawiaj z kolegami, którzy obstawiają albo czytaj ogólnodostępne analizy w Internecie.

Po piąte, systemy bukmacherskie. Systemy oczywiście nie dadzą gwarancji wygranej, ale pozwolą bardziej świadomie zarządzać swoimi typami, co nieco bardziej doświadczonym graczom może przynieść zwycięstwo. Przykładem takiego rozwiązania jest chociażby system 2 z 3. Dzięki niemu możliwa jest wygrana, mimo niepoprawnego wytypowania jednej z kombinacji.

Analizy sportowe spotkań – jak je wykonać krok po kroku?

Analizy sportowe spotkań są nieodłączną częścią procesu typowania w zakładach bukmacherskich. Opcje są dwie: można poszukiwać cudzych przemyśleń na różnych forach czy w serwisach związanych z bukmacherką lub podejść do tematu nieco bardziej ambitnie i tworzyć własne analizy sportowe spotkań. Wybierając drugą z opcji, trzeba wygospodarować czas – takiej analizy nie da się przeprowadzić w pięć minut, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę różne czynniki.

  • Tabela rozgrywek to pierwszy punkt zaczepienia podczas tworzenia analizy. Warto tutaj wziąć pod uwagę nie tylko obecną pozycję danych zespołów, ale również spojrzeć na sprawę bardziej przyszłościowo, a więc przemyśleć nadchodzące spotkania i możliwe ruchy w tabeli, będące ich następstwem.
  • Podstawą solidnej analizy jest wiedza, której zaś źródłem są statystyki. Dostępne na przykład na stronach bukmacherów. Dzięki statystykom można zyskać ogólny obraz danej drużyny, jak i pojedynczych zawodników, pomagający oszacować szanse w nadchodzącym spotkaniu. Jak drużyna X radzi sobie na własnym boisku, a jak na wyjeździe? Ile zwycięstw ma na swoim koncie? Ile goli padło w ostatnich meczach? Kluczem do tworzenia dobrych analiz sportowych jest regularne monitorowanie statystyk i wyszukiwanie zależności.

typy na jutro LV BET

  • Sytuacja kadrowa może być kolejnym źródłem cennych informacji. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że nieodłącznym elementem codzienności sportowca są kontuzje. Z powodu urazów, ale również uzbieranych kartek, zawodnicy nie mogą zagrać, a składy ulegają zmianie. Bywa, że modyfikacje te są nieznaczące, jednak może się również wydarzyć, że brak danego zawodnika zaważy na wyniku całego spotkania. Przeprowadzając analizę, trzeba mieć to na uwadze i umieć przewidywać.
  • Podczas tworzenia analiz spotkań trzeba być wyczulonym na każdy, nawet najmniejszy detal. Gdzie ich poszukiwać? W wywiadach z trenerami, zawodnikami, na portalach społecznościowych. Warto tutaj na przykład spojrzeć na warunki atmosferyczne i odporność zawodników na temperaturę w miejscu, w którym odbędzie się spotkanie.
  • Wysokość kursów wystawianych przez bukmacherów podlega wahaniom. Z tego względu warto tworzyć analizy spotkań w odpowiednim momencie i mając solidne typy, nie zastanawiać się zbyt długo nad nimi. Kiedy bukmacher widzi, że dane zdarzenie cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem wśród graczy, obniża jego kurs. Druga rada – szukaj valuebetów, a więc wartościowych zakładów. Bywa, że kurs wystawiony na dane zdarzenie jest wyższy niż powinien, biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo wejścia danego typu. Taka sytuacja może wynikać z gapiostwa bukmachera, które warto wykorzystać.

Pewniaki na jutro – czy faktycznie istnieją „pewne” mecze?

Niejednokrotnie można usłyszeć, że gracze posługują się słownictwem charakterystycznym dla środowiska typerskiego, a swoje miejsce w ich słowniku bukmacherskim zagrzewa „pewniaczek”. Pewniaczek, to inaczej pewny mecz. Czy mecz może być pewny? Niestety nie, dlatego pewniaczki istnieją tylko w teorii. Są to zdarzenia, które według obstawiającego przyniosą zwycięstwo. Zazwyczaj obstawianiu pewniaków dają się ponieść początkujący gracze. Takie zdarzenie zasadniczo cechuje niski kurs, a więc nowi, niedoświadczeni klienci wierzą, że dana pozycja musi wejść. Przykładem takiego pewniaka może być chociażby wygrana gospodarzy plasujących się w górnej części tabeli z drużyną znajdującą się o wiele niżej w klasyfikacji – w takiej sytuacji mało kto spodziewa się odwrotnej sytuacji, a historia rozgrywek sportowych pokazuje, że już niejednokrotnie tego typu „pewniaki” ostatecznie niewiele miały wspólnego z rzeczywistością.

Wniosek? Urok zakładów bukmacherskich polega na tym, że nic nie musi wejść i nigdy nie ma pewności, że coś wejdzie. Jeśli więc właśnie planowałeś szukać pewniaków na jutro albo na jakikolwiek inny dzień, podejdź do znalezionych typów z dystansem.

Wyszukiwarka surebetów i kalkulator

Analiza analizą, jednak są gracze, którzy potrzebują innego rodzaju zabezpieczenia i wybierają obstawianie surebetów. Surebet to inaczej pewny zakład. Brzmi to dość paradoksalnie, ponieważ niejednokrotnie zostało wspomniane, że w bukmacherce niczego nie można być pewnym – a jednak. Obstawianie surebetów można potraktować jako grę systemem. Polega to na wyszukaniu u przynajmniej dwóch bukmacherów odpowiednich zdarzeń, z odpowiednimi kursami, których obstawienie da gwarancję wygranej, niezależnie od tego, jakim wynikiem zakończy się spotkanie.

Niezbędnym narzędziem osoby grającej surebety jest specjalny kalkulator do ich obliczania. Najłatwiej wytłumaczyć istotę surebetów na przykładzie obstawiania wyniku rzutu monetą, jednak w rzeczywistości jest to nieco bardziej skomplikowany system gry. Przygotowując się do gry, trzeba uwzględnić między innymi różnice kursów, zamianę kursów na prawdopodobieństwo, kursy przeciwne czy też podpórki. Samodzielne liczenie „na piechotę” mogłoby sprawić sporo problemów. Z pomocą przychodzą kalkulatory do obstawiania surebetów, dzięki którym dowiesz się, ile powinieneś postawić, aby uzyskać pewny zakład.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem