Typujemy medalowe mecze PGE Ekstraligi. Pierwszy pojedynek wygra Motor?

Już w niedzielę odbędą się pierwsze spotkania medalowe PGE Ekstraligi. W walce o złoto Drużynowych Mistrzostw Polski pozostała Betard Sparta Wrocław i Motor Lublin. O brąz powalczą z kolei Moje Bermudy Stal Gorzów i Fogo Unia Leszno.

Pierwszy mecz o złoty medal PGE Ekstraligi – 19.09.2021, godzina 19:15, Motor Lublin vs Betard Sparta Wrocław:

Maciej Ściłba, współtwórca Awangardy Żużlowej. – Wielki finał budzi w tym roku niesamowite emocje, obydwie drużyny pragną tego złota jak kania dżdżu. Od wielu osób z Lublina słyszę, że Motor może, a Sparta musi, nie dziwi mnie takie podejście, bo ściągnięcie presji z Koziołków może być w tym wypadku znamienne. Nie wierzę natomiast, że Lublin nie pragnie historycznego złota tak bardzo jak Sparta powrotu na tron po 15 latach. Faworytem dwumeczu zdecydowanie są wrocławianie, którzy prezentują w tym sezonie kapitalną dyspozycję. O tym, jak zakończy się pierwsze spotkanie zadecyduje postawa dwóch zawodników – Grigorija Łaguty oraz Macieja Janowskiego. Rosjanin mocno poobijał się w meczu rewanżowym półfinału ze Stalą Gorzów i jego ew. zbyt niska zdobycz punktowa może zważyć na tym, że Motor tego dwumeczu nie wygra. Maciej Janowski natomiast na torze w Lublinie spisuje się kiepsko i nie zdziwię się, jak będzie podobnie również tym razem. Mój typ: 47:43 dla Motoru.

Maciej Markowski, komentator Eleven Sports. – Motor ma kolosalną przewagę na pozycjach juniorskich. Wrocławianie tak naprawdę ten dwumecz zaczynają na papierze od wyniku 2:10. Nie ma w tym ani trochę przesady, bo Liszka czy Curzytek mogą mieć wzrost formy jaki sobie chcą, ale z Lampartem i Cierniakiem wielkich szans nie mają. Wielki znak zapytania przy obecności Grigorija Łaguty i… pogody. Prognozy są fatalne, w Lublinie już leje i wątpię, by to odbyło się w terminie. To daje szansę Rosjaninowi na wykurowanie się, bo juniorzy to potęga, ale te 2-3-4 punkty więcej mógłby Łaguta przywieźć. Michelsen i Kubera są w formie najwyższej w swoim życiu, Buczkowski zalicza konkretny moment w sezonie, a Hampel to Hampel, bo zawsze potrafi pokazać światową klasę, jednakże trzeba odwrócić karty i spojrzeć na potężne armaty ze strony Betard Sparty. Po chwilowych problemach, Woffinden i Janowski wracają na właściwe tory, Artioma Łagutę ciężko w ogóle złapać. Znak zapytania jak zwykle można postawić przy Bewleyu i Czugunowie, ale wiele z biegów może kończyć się indywidualnymi zwycięstwami gości z Wrocławia.Mój typ: 46:44 dla Motoru.

DARMOWY ZAKLAD 20PLN + BONUS 3333PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Eryk Borczuch, były żużlowiec. – Według mnie będzie to ciężki mecz dla lublinian, nie będą oni w stanie przez pierwsze 10 biegów uciec wrocławianom na więcej niż 6 punktów, a będzie to spowodowane głównie gorszą dyspozycją Grigorija Laguty. Będzie to bardzo zacięty mecz, wrocławianie przyjadą naładowani energią oraz z nadzieja, bo są o jeden mały krok od zdobycia wymarzonego mistrzostwa Polski, na który tyle lat czekają. Dużą role w tym meczu odegrają juniorzy gospodarzy i to dzięki nim Lublin pojedzie do Wrocławia z 10 punktowa zaliczką. Szkoda, ze w składzie finalisty z Lublina nie ma żadnego wychowanka – natomiast po stronie Sparty będzie ich przynajmniej dwóch, co wcale tak zle nie świadczy o poziomie szkolenia we Wrocławiu. Mój typ: 50:40 dla Motoru.

Pierwszy mecz o brązowy medal PGE Ekstraligi – 19.09.2021, godzina 16:30, Fogo Unia Leszno vs Moje Bermudy Stal Gorzów:

Maciej Ściłba, współtwórca Awangardy Żużlowej. – W moim odczuciu rywalizacja tych dwóch drużyn o brąz w zapowiada się bardzo ekscytująco. Przypuszczam, że ten dwumecz będzie bardziej wyrównany niż wielki finał. Forma Unii Leszno wydaje się być stabilniejsza, aczkolwiek czas działa na korzyść Stali Gorzów – każdy dzień pozwala na lepsze doleczenie urazów Martinowi Vaculikowi oraz Szymonowi Woźniakowi. Zadecydują niunse oraz jazda juniorów obydwu drużyn. Przypuszczam, że na Smoczyku nie będzie powtórki z początku sezonu i tym razem lepsza okaże się Unia. Stal natomiast powinna wykorzystać możliwości płynące z rezerwy taktycznej. Bartosz Zmarzlik przypuszczalnie pojawi się na torze 6 razy i dzięki temu Stal powinna przebić granicę 40 punktów. Mój typ: 49:41 dla Unii.

Maciej Markowski, komentator Eleven Sports. – Uważam, że nie ma co brać pod uwagę ich pierwszego starcia z kwietnia, kiedy 49:41 wygrała Stal. Wydaje mi się, że gorzowianie w postaci Vaculika czy Woźniaka wciąż mają w głowach te urazy. To widać na torze i w punktach. Może się okazać, że ci dwaj liderzy znowu będą gubić punkty, a przecież sam Zmarzlik nie zdziała cudów. Wielka dziura w postaci zawodnika U24 sprawia i zwyżka formy Ratajczaka sprawia, że Fogo Unia jest dla mnie faworytem pierwszego starcia. Doyle czy Kołodziej to u siebie pewniacy. Sajfutdinow wydaje się być myślami gdzieś indziej, ale Rosjanin to światowa czołówka i nie pogardzi brązem. Lidsey u siebie z Wrocławiem pokazał moc, więc może ma swoją wybraną jednostkę na ten tor i oczywiście nie można zapominać o Piotrze Pawlickim. Fatalna średnia na Smoczyku, ale to jest klasowy zawodnik, może odpalić i zdobyć nawet komplet punktów. Mój typ: 48:42 dla Unii.

Eryk Borczuch, były żużlowiec. – Ten mecz będzie podobny do tego z rundy zasadniczej. Różnić się tylko będzie zwycięzca spotkania. Będzie to bardzo zacięta rywalizacja. Padnie dużo remisów biegowych. Sześciopunktową zaliczkę Unia będzie zawdzięczać głównie swoim juniorom. Myśle, że zdobędą oni łącznie 7 punktów. Jak na leszczyńską tradycje przystało, zakładam, ze tor będzie dość przyczepny, co nie powinno być niespodzianką dla Stali. W końcu trzon tej drużyny to Zmarlik i Vaculik, którzy dobrze czuja się na tego typu nawierzchniach. Dla Gorzowa jedynym minusem mogą być ich juniorzy, którzy niezbyt pewnie czuja się na takich torach. Aczkolwiek Jasiński w ostatnich tygodniach notuje zwyżkę formy, wiec ta formacja pozostaje zagadką. Mój typ: 48:42 dla Unii.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem