Typowanie LOL i CS GO – jakie zakłady bukmacherskie są dostępne w E-sporcie?

14.05.2018
LoL jest jedną z gier esportowych, które możemy obstawiać w zakładach bukmacherskich. CS GO to także gra zyskująca popularność w świecie esportu. Gdzie i jak typować mecze CS GO, LoL i inne zakłady esportowe oraz sportowe?

LoL (League of Legends) – najpopularniejsza gra esportowa dla typowania

Esport, a co za tym idzie LoL, stały się bardzo popularny nie tylko w świecie gamerów, ale także zakładów bukmacherskich i typerów. Czym są sporty elektroniczne i jak typować LoL-a?

Esports – gry komputerowe, których popularność, ranga oraz poziom rywalizacji doprowadziły do nazywania ich sportem elektronicznym. Esportowe zawody komputerowe toczą się o miliony dolarów i sławę na całym świecie, a szczególnie w Azji.

LoL (League of Legends) – liga legend, gra komputerowa, w której dwie pięcioosobowe drużyny stają naprzeciwko siebie, a ich celem jest zniszczenie głównego budynku, tzw. Nexusa. Gracze wybierają swoje postacie, które mają im zapewnić zwycięstwo nad rywalem. W tej grze dominują drużyny z Azji.

Dlaczego esports zdobyły popularność w zakładach bukmacherskich?

To bardzo proste: wszędzie tam, gdzie jest popularność, duże pieniądze i rywalizacja w końcu pojawią się bukmacherzy. Kwestią czasu było wystawianie kursów na mecze najpopularniejszych esportów. Warto zauważyć, że gra komputerowa LoL swoją pozycję zawdzięcza świetnemu mechanizmowi. W gronie gier esportowych nie znajdzie się rozgrywka, w której zbyt duży element będzie odgrywać losowość. Typowanie League of Legends charakteryzuje się tym, że to od graczy zależy kto wygra mecz – sama gra ustala tylko zasady i daje narzędzie. Nexusy są dwa, a zwycięzca może być tylko jeden.

W chwili obecnej, każdy polski bukmacher wystawia ofertę na najpopularniejsze esporty na świecie. Typerzy lubią obstawiać esportowe zakłady, ponieważ wiele tam niespodzianek, a do złapania są wysokie kursy. Można też stwierdzić, że bukmacherzy nie do końca jeszcze znają się na sportach elektronicznych, przez co łatwiej przyłapać ich na pomyłce.
Jakie gry esportowe możemy obstawiać?

  • CS GO (Counter Strike: Global Offensive)
  • Starcraft
  • Dota 2
  • Heroes of the Storm
  • Overwatch
  • Call of Duty
  • King of Glory
  • Rocket League

Esports w LV Bet

Nie wszyscy legalni bukmacherzy posiadają wszystkie wyżej wymienione gry w swojej ofercie, ale LoL, CS: GO i Dota 2 to standard, który znajdziemy wszędzie. Są to też gry, z perspektywy typera, najbardziej opłacalne, ponieważ występuje w nich najmniejsza losowość. Należy też zwrócić uwagę na poziom sceny gamingowej danej gry. LoL, CS GO oraz Dota 2 to środowiska gier pełne fanów i sponsorów, dzięki temu w zawodach esportowych, które można obstawiać, grają zawodowe drużyny z zawodowymi graczami na czele.

Które esporty najlepiej obstawiać?

Najlepiej obstawiać najbardziej rozwinięte gry pod względem sponsorskim i fanowskim, trzeba zatem wyróżnić LoL-a, CS GO oraz Dota 2. Warto nadmienić, że w LoL-u gra się do 3 wygranych map, można zatem obstawiać takie zakłady jak: wygrany pierwszej, drugiej lub trzeciej mapy, dokładny wynik, ilość map (under/over). W CS GO gra się z reguły do dwóch wygranych map, możemy zatem obstawiać dokładny wynik, zwycięzcę 1 lub 2 map. Dota 2 działa prawie na takich samych zasadach jak LoL, jest grą niemal identyczną.

Warto dodać, że w Polsce najlepiej radzi sobie drużyna w grę esportową CS GO. Jeszcze za czasów Counter-Strike 1.6 tzw. Złota Piątka wiodła prym w międzynarodowej strzelance. Teraz nie idzie już im tak dobrze, ale nadal łatwiej śledzić ich formę niż jakiejś azjatyckiej drużyny. Ponadto, jednym z najbardziej popularnych esportowców na świecie jest Jarosław „Pasha” Jarząbkowskim, który jest twarzą MediaMarkt w Rosji (Polak jest zawodowym graczem w Virtus.pro, rosyjskiej organizacji).

CS GO – obstawianie a bezpieczeństwo

Wielu graczy zastanawia się czy obstawianie Counter-Strike: Global Offensive jest bezpieczne i czy przede wszystkim można tym zarobić. Nie ma bezpiecznego obstawiania czy to w sportach elektronicznych czy zwyczajnych zakładach sportowych. Pewniaczków nie ma ani w normalnych dyscyplinach sportowych, ani w tych elektronicznych. Gry stały się kolejną opcją do obstawiania, ale trzeba to robić z rozwagą, tak jak w przypadku zakładów sportowych.

Obstawianie CS: GO jest na pewno bardziej bezpieczne niż takiego Rocket League, które jest bardzo losowe, nie posiada sceny esportowej i odpowiedniego prestiżu. Typując CS GO mamy pewność, że przewidujemy zakłady, w których biorą udział profesjonaliści i będą grać na 100%, bo grają w gry za duże pieniądze (wypłaty + premie za wygrane). W esporcie gra toczy się o duże pieniądze, prestiż oraz zaufanie kibiców. Pod tym względem można polecić CS GO do obstawiania.

Typowanie lol

Gdzie obstawiać CS GO oraz inne dyscypliny sportowe?

Bukmacher, który zapewni odpowiednią jakość w ofertach zarówno esportowych, jak i tych z dyscyplin sportowych będzie LV BET. Nowa marka na polskim rynku stawia na innowację, dlatego w jej ofercie nie mogło zabraknąć esportowych zakładów. Obstawianie zwykłych dyscyplin sportowych to także gratka dla graczy, ponieważ na stronie LV BET można znaleźć handicapy azjatyckie, których nie ma u żadnego innego bukmachera na polskim rynku.

Wybór zdarzeń dodatkowych jest naprawdę szeroki, a kursy i ich marża naprawdę przyzwoite. Bukmacher wciąż się rozwija, więc można spodziewać się nowinek. Obstawianie CS GO na LV BET to dobry wybór, który możemy polecić zarówno graczom początkującym, jak i tym zaawansowanym. Szczególnie ci drudzy powinni zainteresować się handicapami azjatyckimi na zwykłe zakłady sportowe w LV BET.

Esport bukmacher – jak obstawiać wydarzenia esportowe?

Obstawianie wydarzeń esportowych niewiele rożni się od typowania zwykłych zakładów sportowych. Do odpowiedniego typowania należy robić analizę statystyk, znać kontekst, ambicje drużyn oraz ich obecną formę. Każdy jednak mniej więcej zna się na piłce nożnej, tenisie czy siatkówce. Esportów trzeba się nauczyć, szczególnie bardziej doświadczeni gracze nie mogą pamiętać gier do obstawiania. Poznanie zasad esportowych tytułów jak LoL czy CS GO nie jest jednak trudne. Trzeba obejrzeć kilka spotkań, trochę poczytać, a może nawet spróbować pograć, by zdobyć potrzebną wiedzę do obstawiania.

Esports to nie sporty wirtualne

Na koniec warto dodać, że zakłady esportowe nie mają nic wspólnego ze sportami wirtualnymi. Virtual Sports to komputerowa symulacja zdarzeń sportowych, a esports to realne granie w gry komputerowe sterowane przez zawodowych graczy.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem