Tymoteusz Puchacz tłumaczy, czemu nie odszedł z Lecha do Mainz!

Niemieckie FSV Mainz oferowało latem Lechowi Poznań cztery miliony euro za Tymoteusza Puchacza. Kolejorz, po sprzedaży Jakuba Modera, Kamila Jóźwiaka i Roberta Gumnego, nie chciał tracić kolejnych piłkarzy. Zainteresowany nie był również sam piłkarz, co prosto i zwięźle wytłumaczył w dzisiejszej "Misji Futbol".

Przedstawiciele Lecha Poznań: Piotr Rutkowski czy Karol Klimczak przyznają w ostatnich wywiadach, że do Poznania zaczynają napływać oferty, na jakie nie byli dotąd gotowi mentalnie (cytat z Gazety Wyborczej). Twierdzą, że nie chcieli sprzedawać latem Jakuba Modera, Kiedy jednak Brighton położył na stole 10 milionów euro, a dodatkowo obiecał zostawić chłopaka w Polsce jeszcze na rundę jesienną – zaczęła się inna rozmowa. Szybko zakończona podpisem.

Tego typu mocnych argumentów zabrakło w przypadku Tymoteusza Puchacza. W przypadku zainteresowania FSV Mainz nie zgadzała się ani cena, ani atrakcyjność projektu pod kątem sportowym.

Puchacz w Misji Futbol: „Mainz mogłoby przyjechać do Poznania i dostać w trąbę”

Tymek Puchacz oraz Jakub Kamiński to dwa kolejne nazwiska z kadry Lecha, po których należy spodziewać się zagranicznego wyjazdu. Raczej prędzej niż później. Prognozuje się, że obaj mogą wkrótce otrzymać powołania do kadry seniorów, choć możliwe, że Jerzy Brzęczek nie będzie chciał już drastycznie zmieniać hierarchii w zespole.

„Moi agenci działali, ale nie było tak, że wypychali mnie z Lecha – przyznał Puchacz w „Misji Futbol” w Onecie i Kanale Sportowym. „Ofertę złożyło Mainz, ale klub chciał, żebym został. Ja też przed sezonem byłem na to zdecydowany. Musiałby się zgłosić klub, którego propozycji nie mógłbym odrzucić. Na dziś Main z mogłoby przyjechać do Poznania i dostać w trąbę. Nie byłem więc chętny, żeby wyjeżdżać do takiego zespołu”.

Lech – Benfica w Lidze Europy bez kibiców? Fatalne wieści!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem