Tymoteusz Puchacz odejdzie z Lecha! Poważna oferta z Bundesligi

Tymoteusz Puchacz latem najprawdopodobniej dołączy do kolonii byłych lechitów występujących w zachodnich ligach TOP5. Piłkarzem Kolejorza poważnie zainteresował się Union Berlin. Sprawa zmierza do finalizacji - informuje Tomasz Włodarczyk z serwisu Meczyki.pl

Już w zeszłym sezonie Puchacz miał możliwość odejścia z Lecha do Niemiec. Zainteresowało się nim wówczas FSV Mainz, ale zawodnik nie był przekonany do wykonania tego ruchu. W jednym z wywiadów wygłosił nawet śmiałą tezę, że takie Mainz mogłoby przyjechać do Poznania i „dostać w czapkę”. W Lechu trochę się od tamtej pory zmieniło. Zespół odpadł z rywalizacji w europejskich pucharach, a potem zaczął zjeżdżać po równi pochyłej w rozgrywkach ligowych. Efektem tego jest dziś zwolnienie trenera Dariusza Żurawia.

Dariusz Żuraw zwolniony z Lecha Poznań!

Kolejorz, który przed rokiem sprzedał Modera, Jóźwiaka i Gumnego, nie był skory wypuszczać także Puchacza. Kilka miesięcy później zmienia jednak optykę i latem najpewniej nie będzie robił problemów.

Union Berlin złożył pierwszą propozycję, która nie została zaakceptowana. Jednak to nie zakończyło rozmów. Wydaje się, że to tylko element negocjacji, które powinny się zakończyć pomyślnie.

„Union bardzo często gra w ustawieniu z trzema środkowymi obrońcami i dwoma wahadłami. Na lewej stronie ustawiani byli Christopher Lenz i Niko Gießelmann. Obaj mają ostatnio problemy ze zdrowiem. Dodatkowo pierwszy ma odejść latem, a drugi na razie nie spełnia oczekiwań. Dlatego przenosiny do Berlina byłyby dużą szansą dla Puchacza” – czytamy w serwisie Meczyki.pl, który jako pierwszy poinformował o sprawie.

Wszystko składa się w sensowną całość. Tymoteusz Puchacz mógłby zaliczyć znaczący awans sportowy, trafić do środowiska, w którym ma szansę się odnaleźć. A w efekcie być może dać sygnał Paulo Sousie, który ma problem na lewej stronie i poszukuje graczy o takiej charakterystyce.

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem