Tyle miał zainkasować Zbigniew Boniek za „sukcesy reprezentacji”. Prezes odpiera zarzuty

"Fakt" podał szokujące informacje dotyczące zarobków prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, który zgodnie z zapowiedziami nie pobierał pensji, ale według informacji dziennika miał zainkasować 1,5 miliona złotych premii. Zbigniew Boniek kategorycznie zaprzecza tym doniesieniom.

Co prawda, zgodnie ze złożoną tuż przed wyborami w 2012 roku obietnicą, że w przeciwieństwie do swojego poprzednika Grzegorza Laty nie będzie pobierał pensji, to jednak z finansowego punktu widzenia opuści Związek jako krezus. Według nieoficjalnych informacji Faktu podczas drugiej kadencji, po sukcesach sportowych reprezentacji (awans do Euro 2016 i 2020, promocja na mistrzostwa świata w Rosji w 2018 roku), zainkasował półtora miliona złotych premii. Pensję zastąpiła mu natomiast PZPN-owska karta płatnicza bez limitu, z której korzystał. Poza tym nie wydał nawet grosza na mieszkanie w Warszawie, bo to wynajmował mu Związek – czytamy w „Fakcie”, w tekście zatytuowanym „Zbigniew Boniek nieźle się ustawił. Opuści PZPN jako krezus!”.

Zbigniew Boniek zaprzeczył tym doniesieniom zarówno na łamach oficjalnej strony PZPN, jak i Twittera.

„W związku z pojawiającymi się w serwisie internetowym Fakt.pl nieprawdziwymi informacjami, Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że prezes PZPN Zbigniew Boniek nigdy nie pobierał żadnej premii związanej z sukcesami reprezentacji Polski i jej udziałami w turniejach rangi mistrzowskiej. Ponadto nieprawdziwe są również informacje, jakoby Zbigniew Boniek korzystał z karty kredytowej udostępnionej przez PZPN. Natomiast prawdą jest, że z uwagi na pełnioną funkcję, federacja wynajmuje mieszkanie w Warszawie, w którym mieszka prezes”, napisano w oświadczeniu na oficjalnej stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem