Tyle Manchester City oferował za Leo Messiego?! Wypłynął dokument

Szwajcarscy dziennikarze twierdzą, że dotarli do dokumentu podpisanego przez dyrektora sportowego Manchesteru City, z którego jasno wynika, jakie warunki Anglicy zaproponowali FC Barcelonie za Leo Messiego.

Zdaniem szwajcarskiego dziennika L’Illustre, Manchester City nie liczył wyłącznie na to, że Argentyńczykowi uda się rozstać polubownie z Barceloną i zmienić ligę całkowicie za darmo. Kiedy okazało się, że zapisy prawne niekoniecznie są po stronie Leo Messiego, a La Liga traktuje go jako pełnoprawnego zawodnika Blaugrana, za którego należy wpłacić 700 milionów klauzuli, Manchester City ruszył do działania. Prawa ręka Pepa Guardioli, świetnie znany także samemu Leo Messiemu Txiki Begiristain wystosował ofertę, która przewidywała sporą zapłatę w gotówce.

Dokument opublikowany przez dziennik L’Illustre sugeruje, że Manchester City oferował Barcelonie 200 milionów euro wraz z bonusami, płatne w dwóch ratach.

 Pytanie: czy dokument jest w ogóle prawdziwy?

Tego być może nie dowiemy się nigdy. Hiszpańskie „Mundo Deportivo” twierdzi, że to „fejk”, ponieważ Manchester City nie był gotowy tego lata na taki wysiłek finansowy, nawet jeśli chodziło o najlepszego piłkarza na świecie. Pismo, które krąży obecnie po sieci, rzeczywiście jest podpisane przez Txikiegp Begiristaina i dość lakonicznie potwierdza zamiary wicemistrzów Anglii. Wskazuje, że City jest skłonne zapłacić 100 milionów w sierpniu 2020 i taką samą kwotę po roku – w sierpniu 2021.

Skoro transfer definitywnie nie doszedł do skutku, kluby zapewne zaprzeczą prawdziwości powyższej oferty. Na jej dalszą weryfikację prawdopodobnie musimy poczekać, wsłuchując się w głos najlepiej poinformowanych dziennikarzy w Hiszpanii.

 

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem