Tyle FC Kopenhaga zapłaciła za Kamila Grabarę! Duży wydatek Duńczyków

Kamil Grabara nie jest już piłkarzem Liverpoolu FC. Na zasadzie transferu definitywnego przeszedł do duńskiego FC Kopenhaga. Podpisał 5-letni kontrakt.

22-letni bramkarz zakończył okres kolejnych wypożyczeń, po których wracał do Liverpoolu bez żadnej szansy na zaistnienie w drużynie Juergena Kloppa. Duński kierunek wydaje się w jego przypadku całkiem rozsądny i pokazuje, że występy w Aarhus zostały docenione na tamtym rynku. FC Kopenhaga to jeden z potentatów skandynawskiej piłki. Klub, wydaje się, na wyraźnie wyższym poziomie niż polskie, płacący również większe pieniądze. Jeśli Grabara zaprezentuje się z dobrej strony, Dania spokojnie może być dla niego trampoliną do większych klubów i lig.

FC Kopenhaga w ostatnich sezonach wykonała szereg transferów do Lazio, Hoffenheim, AS Romy, Bolonii czy Brescii, tak więc nie jest powiedziane, że Polak zamyka sobie drogę do większej piłki. Póki co będzie rywalizował o mistrzostwo Danii, a w klubie spotka rodaka – Kamila Wilczka.

Okazuje się, że Duńczycy zapłacili za Grabarę całkiem poważne pieniądze. Portal The Athletic mówi o kwocie 3 milionów funtów.

Mimo że do wygaśnięcia umowy z Liverpoolem pozostał już tylko rok, The Reds mieli zapewnić sobie także 20 procent od kwoty kolejnego transferu. Finalnie, pod względem finansowym na współpracy z Grabarą wyszli całkiem korzystnie. W styczniu 2016 roku Anglicy płacili Ruchowi Chorzów około 1/10 tej sumy.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem