Tybura znokautowany przez Lewisa!

Nie tak to miało wyglądać. Marcin Tybura przegrał przez nokaut w trzeciej rundzie z Derrickiem Lewisesem w co-main evencie gali UFC, która odbyła się w Austin. To czwarta w karierze porażka Polaka i drugia przed czasem.

Mało kto spodziewał się, że energetyka w tym starciu będzie tak duża już od pierwszego gongu. Wiadomo było, że Amerykanin będzie próbował wykorzystać swoją nieprawdopodobną siłę ciosu, a Polak musi uważać na mocne „cepy”, które są w stanie przełamać jego defensywę. Bardzo szybko jednak walka przeszła do parteru, gdzie przewagę miał Lewis. To Tybura był w opałach i musiał poradzić sobie z rywalem, który był w dosiadzie. Kilka chwil później nasz reprezentant zdołał wstać, lecz ponownie obaj zawodnicy zdecydowali się na walkę na macie. Druga próba była już badziej udana dla Tybury, który miał większą kontrolę nad wydarzeniami w klatce. Pierwsze starcie mimo wszystko należy zapisać Amerykaninowi.

W drugiej odsłonie działo się mniej, co było zasługą dobrej postawy Tybury. Uniejowianin miał pojedynek pod kontrolą, dzięki kopnięciom trzymał Lewisa na dystans, wydawało się, że w octagonie nie jest w stanie wydarzyć się cokolwiek, nie po jego myśli. Znowu – na pewno przesadą byłoby stwierdzenie, że Polak rozdawał karty i dominował, ale z każdą kolejną sekundą można było mieć wrażenie, że dzieje się wszystko według scenariusza zaplanowanego przez Tyburę. „Uspokoiło się”, dzięki czemu mogliśmy z optymizmem patrzeć w kierunku trzeciej odsłony.

Niestety, trzecie starcie nie potrwało pięciu minut. Lewis wykazał się sprytem przy siatce i zdołał obalić Tyburę. Chwilę później zasypał go serią ciosów, przez co sędzia nie miał wyboru – musiał ten pojedynek przerwać. Tybura, który zaczynał po mału wskakiwać na właściwe tory, ostatecznie przegrał drugi pojedynek z rzędu i trzeci od kiedy występuje pod szyldem UFC.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem