Twórcy FIFA20 usunęli z niej legendarnego piłkarza. To efekt skandalu

Fani kultowej gry FIFA świetnie wiedzą, czym jest tryb FIFA Ultimate Team, w którym gracze mają możliwość budowania zespołow złożonych z obecnych, jak i byłych kultowych piłkarzy. Twórcy właśnie zdecydowali, że jedna z najdroższych kart wypada z gry. To efekt niedawnego skandalu związanego z holenderską legendą - Marco van Bastenem.

To efekt skandalicznego zachowania, jakiego były as „Oranje” dopuścił się na antenie telewizyjnej w trakcie meczu pomiędzy Ajaksem Amsterdam a Heraclesem Almelo. Podczas gdy Holendrzy usilnie walczą z rasizmem w futbolu, a selekcjoner kadry Ronald Koeman, grozi, że jego drużyna będzie schodzić z boiska, doświadczając tego typu incydentów, Van Basten mocno pojechał po bandzie. W studiu „Fox News” posłużył się nazistowskim pozdrowieniem „Sieg Heil”.

Dziennikarz stacji Hans Kraay przeprowadzał wywiad z niemieckim trenerem Heraclesa – Frankiem Wormuthem. Gdy zakończył rozmowę po niemiecku, z ust Marco van Bastena wydobyło się niefortunne „pozdrowienie”.

Legendarny piłkarz oczywiście prędko przeprosił za swoją postawę, ale dziś tego typu postawy nie uchodzą na sucho. Twórcy FIFA 20 postanowili usunąć Van Bastena z gry. Czasowo zawieszono również jego współpracę z telewizją Fox Sports. Choć nie na długo, jako że sami szefowie stacji tłumaczą trzykrotnego zdobywcę Złotej Piłki, twierdząc, że przeprosił i zaakceptował konsekwencje – dobrowolnie oddając jedną swoją pensję na rzecz Holenderskiego Instytutu Dokumentacji Wojny.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem