Tweet Zbigniewa Bońka po meczu z Albanią. „Skończy się pier*** głupot”

"Są mecze, które muszą wygrać piłkarze, a nie trenerzy. Takim właśnie jest mecz z Albanią. Jesteście lepsi i trzeba to pokazać, udowodnić" - przekonywał na Twitterze przed meczem Zbigniew Boniek. Również po końcowym gwizdku, z wyraźną satysfakcją, odniósł się do odniesionego zwycięstwa, wbijając szpilkę krytykom Paulo Sousy.

Zbigniew Boniek mocno wspiera Paulo Sousę, który był jego ostatnim strategicznym wyborem podczas drugiej kadencji jako prezesa PZPN. Efekt, z jakim Portugalczyk zakończy współpracę z reprezentacją Polski, finalnie będzie mocno rzutował na postrzeganie Zibiego i ocenę jego decyzji o zwolnieniu Jerzego Brzęczka. Gdyby Sousa rozstał się z kadrą po roku, przegrywając w tym czasie mistrzostwa Europy i nie kwalifikując na mundial, mówilibyśmy o kompletnej klapie autorskiego pomysłu Bońka. Póki co, reprezentacja Polski wychodzi na powierzchnię. Jest bliska zagwarantowania sobie co najmniej udziału w barażach o mundial w Katarze, a to oznacza, że Paulo Sousa z dużym prawdopodobieństwem pozostanie selekcjonerem kadry co najmniej do wiosny.

„No i skończy się p……e głupot, podpowiadanie gdzie i kiedy ma być trener na meczu” – napisał bezpośrednio po wygranej z Albanią Zbigniew Boniek.

Fakt, że Paulo Sousa prawie nie bywa na polskich stadionach i nie śledzi z bliska Ekstraklasy, stało się przyczynkiem do niemal narodowej dyskusji. Do tego w swoim komentarzu pije właśnie Boniek. Z drugiej strony, Portugalczyk wymyślił dla kadry wielu piłkarzy – Dawidowicz, Puchacz, Kozłowski, Świderski czy Buksa to jego autorskie pomysły i trudno mieć zastrzeżenia do tego, że selekcjoner nie patrzy szeroko czy powiela pomysły poprzedników.

„Paulo rób to, co trzeba dla Narodowej Flagi Polski… ..robisz to z Czerwonym sercem i inteligencją” – zakończył Boniek.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem