Turniej w Indian Wells odwołany! „Nie wiemy co robić”

Turniej BNP Paribas Open w Indian Wells, jedna z najbardziej prestiżowych tenisowych imprez na świecie, został odwołany! Wszystko z powodu rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa. Tenisiści sami przyznają, że zaczynają się gubić we wszechobecnym chaosie. – Jesteśmy na miejscu i wciąż zastanawiamy się, co robić – przyznaje Rafael Nadal.

Zawody w Indian Wells uważa się za piąty najbardziej prestiżowy turniej tenisa na świecie – tuż po czterech wielkoszlemowych. Nic więc dziwnego, że i tym razem w imprezie mieliśmy zobaczyć największe gwiazdy tej dyscypliny, które walczyłyby nie tylko o ważny triumf, ale też punkty w kontekście kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Tokio.

BNP Paribas Open miało się rozpocząć dziś – w poniedziałek 9 marca – ale ostatecznie podjęto decyzję o odwołaniu rywalizacji!

Wszystko z powodu epidemii koronawirusa, który w ostatnich tygodniach torpeduje rozgrywki sportowe na całym świecie. – Jesteśmy bardzo zawiedzeni, że impreza się nie odbędzie, ale zdrowie lokalnej społeczności, fanów, tenisistów, wolontariuszy, sponsorów i wszystkich osób pracujących przy turnieju jest najważniejsze. Jesteśmy przygotowani, aby móc rozegrać turniej w innym terminie i przyjrzymy się różnym opcjom – powiedział dyrektor turnieju, Tommy Haas. Sęk w tym, że w niezwykle napiętym terminarzu może być bardzo trudno o znalezienie dodatkowych dwóch tygodni na rozegranie tej imprezy.

W tenisowym świecie zapanował niemały chaos, w którym coraz trudniej odnajdują się sami zawodnicy. Ci bowiem nie mogą się zaplanować sobie terminarza nawet na kilka tygodni do przodu i przygotowywać się do kolejnych turniejów, bo po prostu nie wiadomo, czy te w ogóle się odbędą.

Taki problem mają chociażby polscy zawodnicy, jak Iga Świątek, która miała wystąpić w głównej drabince Indian Wells, a 23 marca rozpocząć zmagania w Miami Open.

Nie podjęliśmy jeszcze  żadnych decyzji, ponieważ mamy zbyt mało konkretnych informacji. Wiemy jedynie, że nie odbędzie się turniej w Indian Wells. Ale pod znakiem zapytania stanął też turniej w Miami. Nie wiemy więc czy wracać do Polski, czy pozostać w USA – przyznał Piotr Sierzputowski, trener naszej zawodniczki.

W podobnym tonie wypowiadał się Rafael Nadal – Jesteśmy na miejscu i wciąż zastanawiamy się, co robić. Jest mi bardzo przykro, że takie wydarzenia mają miejsce na całym świecie. Mam nadzieję, że wkrótce uda się znaleźć rozwiązanie – powiedział Hiszpan.

Kwestie logistyczne to jedno, ale dużo większym problemem może się okazać wspominana już walka o awans do igrzysk oraz o punkty do rankingu. Na razie światowe władze tenisa nie podjęły jeszcze żadnych konkretnych kroków. Do tej pory co prawda odwoływano pojedyncze mecze czy mniejsze turnieje, ale w przypadku BNP Paribas Open – ze względu na rangę i rozmiar imprezy – to zupełnie inna sytuacja. A w tej nowej rzeczywistości na razie trudno się odnaleźć. Zarówno tenisistom, jak i osobom decyzyjnym.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem