TurboGrosik z Arturem Borucem zapraszają na Amber Cup

Największy w Polsce turniej halowej piłki nożnej zostanie w tym roku rozegrany po raz dwunasty, a po raz trzeci w Ergo Arenie. Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji wraz z obecnością reprezentantów kraju: Kamila Grosickiego i Artura Boruca na czele. Zwycięstwa sprzed roku bronić będą współgospodarze imprezy, piłkarze Lechii Gdańsk.

– Jest rok mundialowy i wszystko przemawia za tym, żeby kibicować reprezentantom kraju, którzy tu się zjawią. W niedzielę Artur Boruc i Kamil Grosicki, ale też Jacek Góralski, Jarek Jach… cieszę się z tego, chociaż sam jeszcze nie wiem ilu tych reprezentantów będzie. Wczoraj nawet rozmawiałem z Maćkiem Rybusem, zobaczymy, jak będzie wyglądała jego sytuacja – mówi organizator turnieju Amber Cup, Daniel Kaniewski.

Popularny „Kania”, organizując kilkanaście lat temu pierwszą edycję imprezy jeszcze w słupskiej Hali Gryfia, sam z pewnością nie spodziewał się, że z czasem przedsięwzięcie urośnie do takich rozmiarów. Już dwa lata temu był zmuszony przenieść turniej do Ergo Areny, ponieważ pierwotny obiekt był już za mały, żeby pomieścić wszystkich zainteresowanych. Ponadto od poprzedniego roku zawody trwają dwa dni, ponieważ dzień przed głownymi zmaganiami halę na granicy Gdańska i Sopotu opanowują dzieci, które rozgrywają turniej w kategorii do lat 10. Od lat w rywalizacji udział biorą czołowe kluby Ekstraklasy i I ligi. W tym roku 6 drużyn podzielono na dwie grupy.

Od kilku lat całą imprezę transmituje też Polsat Sport i nie inaczej będzie i tym razem. Faworyci? Od kiedy impreza przeniosła się do Ergo Areny, zawsze po ostateczny triumf sięgała Lechia Gdańsk, która wygrywała wcześniej także i w Słupsku. Biało-zieloni, niesieni dopingiem swoich kibiców postarają się o zwycięstwo i tym razem.

– Myślę, że kiedy się przekracza tą linię boiska, to nawet w hali chce się wygrać, taki jest charakter piłkarzy. Myślę, że to będzie widać na parkiecie. Decyzję, kto z zawodników, których mamy do dyspozycji zagra w turnieju podejmiemy z trenerem Owenem w piątek wieczorem – mówi drugi szkoleniowiec Lechii, Maciej Kalkowski, jednocześnie wskazując Patryka Lipskiego, jako gracza, który swoje umiejętności techniczne może świetnie przenieść na warunki panujące w hali.

II trener Lechii Gdańsk Maciej Kalkowski zapowiada, że zespół powalczy o zwycięstwo / fot. Cyfrasport

W poprzednim roku gdańszczanie w finale po serii rzutów karnych pokonali Śląsk Wrocław. Meczu przyjaźni znowu nie można wykluczyć, chociaż z pewnością plany rywalom grupowym będą próbowali pokrzyżować piłkarze Wisły Płock. Swoją drużynę tradycyjnie już wystawi także pierwszoligowiec z Bytowa oraz Fabryka Futbolu. W imprezie zadebiutuje z kolei walcząca o awans do Ekstraklasy Miedź Legnica. Zanim dojdzie jednak do finału i spotkania o 3 miejsce, na widzów w Ergo Arenie czeka nie lada atrakcja. W meczu pokazowym zmierzą się drużyny reprezentacyjnych skrzydłowych, Sławomira Peszko i Kamila Grosickiego. Składy ekip są póki co nieznane nawet dla…samego organizatora.

– Zapowiadają, że zagrają nie tylko piłkarze, ale i znani polscy sportowcy i że to do samego końca będzie tajemnicą. Kamil Grosicki mówił mi, że będą z nim przyjaciele, zawodnicy, z którymi on grał. Gd spytałem się, czy może jakiś zagraniczny zawodnik, powiedział, że nie zdradzi tego aż do soboty – zaznacza Daniel Kaniewski, dodając, że niepokoi go lekka kontuzja TurboGrosika. Z jej powodu reprezentant Polski nie wystąpił w dwóch ostatnich meczach Hull w rozgrywkach Championship.

Kogo zobaczymy podczas meczu pokazowego w drużynie Sławomira Peszki i Kamila Grosickiego? To póki co tajemnica nawet dla Daniela Kaniewskiego, głównego organizatora Amber Cup / fot. Pressfocus

Dla piłkarzy ekip biorących udział w imprezie będzie to w większości przypadków pierwszy kontakt z piłką po powrocie do gry po świąteczno-noworocznych urlopach. Potem drużyny udadzą się na zgrupowania, żeby szlifować formę przed drugą częścią sezonu. Inauguracja piłkarskiej wiosny w Ekstraklasie oraz I lidze już na początku lutego.

*

Harmonogram turnieju głównego Amber Cup 2018 (transmisja w Polsat Sport)

Faza Grupowa:

14:10 – Miedź Legnica – Drutex-Bytovia

14:37 – Fabryka Futbolu – Wisła Płock

15:04 – Lechia Gdańsk – Drutex-Bytovia

15:31 – Śląsk Wrocław – Wisła Płock

15:58 – Lechia Gdańsk – Miedź Legnica

16:25 – Śląsk Wrocław – Fabryka Futbolu

 

16:52 – Mecz pokazowy finalistów turnieju dziecięcego

 

17:19 – Półfinał I – zwycięzca grupy A – drugie miejsce grupy B

17:46 – Półfinał II – zwycięzca grupy B – drugie miejsce grupy A

 

18:13 – Mecz pokazowy drużyn Kamila Grosickiego i Sławomira Peszki

 

18:40 – Mecz o trzecie miejsce (przegrani półfinałów)

19:00 – Finał (zwycięzcy półfinałów)

*

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem