Trzy oferty z topowych lig dla Milika! Oto zaporowa klauzula, na jaką naciska Napoli…

Arkadiusz Milik, podobnie zresztą jak Piotr Zieliński, wraz ze swoimi agentami od miesięcy negocjują nowy kontrakt w Napoli. Nic nie wskazuje na to, by rozmowy miały się powieść. Polak ma trafić latem na rynek. "Il Matino" informuje o ofertach z Anglii i Włoch.

Media w Italii nieustannie donoszą o trudnościach w kolejnych seriach rozmów. Arkadiusz Milik, aby chciał zostać w Neapolu, powinien czuć się centralną postacią tego sportowego projektu. Póki co jednak, ani nie jest opłacany jak gwiazda, ani nie jest tak traktowany – dość powiedzieć, że wraz z kilkoma innymi piłkarzami Napoli pozostaje w sporze sądowym z właścicielem klubu. Wszyscy próbują uniknąć wysokich kar dyscyplinarnych nałożonych przez Antonio De Laurentiisa.

„Il Matino” donosi, że Milik oczekuje znaczącej podwyżki pensji, do kwoty rzędu 4-5 milionów euro za sezon! Obecnie zarabia 2,5 miliona – sporo mniej od kilku innych, czołowych graczy Napoli. Kością niezgody ma pozostawać również wielka kwota odstępnego, jaką Włosi chcieliby wpisać do umowy.

Klauzula miałaby wynosić aż 90 milionów euro – co przy obecnych realiach rynku i klasie sportowej Milika sprawia, że Polak byłby praktycznie nie do wyciągnięcia z Napoli. Nikt nie zapłaci za niego takich pieniędzy.

Wszystko składa się na to, że Arek już latem może trafić na rynek. Dla Napoli to ostatni moment, aby w przypadku braku porozumienia, jeszcze korzystnie go sprzedać – na rok przed wygaśnięciem obecnej umowy. Ofert zapewne nie braknie. „Il Matino”, bez konkretnych nazw, wspomina o propozycjach z Anglii i Włoch. Realna kwota transferu to maksymalnie połowa tego, co miałoby zostać wpisane w klauzuli odstępnego. Raczej nie przekroczy 40 – 50 milionów euro.

Przed Milikiem gorący okres! Euro 2020, w których może odegrać kluczową rolę, w obliczu problemów Krzysztofa Piątka. A później niewykluczone, że przeprowadzka. Albo i zmiana ligi!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem