Trzęsienie ziemi w Schalke – zwolniono czwartego trenera w tym sezonie!

O chaosie w obozie Schalke 04 Gelsenkirchen wiedzą już chyba wszyscy. Mało kto spodziewał się jednak tego, co wydarzyło się w niedzielę. Z zespołem pożegnał się trener, dyrektor sportowy i kierownik drużyny.

Powiedzieć, że Schalke 04 nie radzi sobie dobrze, to jak nic nie powiedzieć. Ekipa z Gelsenkirchen zajmuje ostatnie miejsce w Bundeslidze z dorobkiem 9 punktów w 23 meczach. Zwycięstwo odnieśli tylko raz, sześciokrotnie remisowali, a przegrali aż 16 razy. Od początku sezonu w lidze stracili aż 61 goli, a zdobyli tylko 16. Do pozycji gwarantującej utrzymanie tracą aż 9 punktów. Nic więc dziwnego, że w kampanii 2020/2021 zespół prowadziło aż czterech szkoleniowców.

Zobacz również: Bramkarze nie pozwalają Sousie się martwić. Włosi zachwyceni Skorupskim!

Wygląda na to, że pieczę nad drużyną sprawować będzie piąty trener. W niedzielę klub ogłosił rozstanie z obecnym szkoleniowcem – Christianem Grossem. Na stanowisku Szwajcar wytrzymał przez 63 dni i poprowadził zespół w 11 spotkaniach ze średnią punktów 0,45 na mecz. Czynnikiem, który wpłynął na zwolnienie Grossa jest bunt szatni, która zarzucała mu złe metody treningowe, słabą komunikację oraz problemy z pamięcią.

Christian Gross nie jest jedyną osobą z obozu Schalke, która straciła pracę. Zwoloniony został również dyrektor sportowy, Jochen Schneider oraz kierownik zespołu, Sascha Riether. Z drużyną pożegnał się również Werner Leuthard, który piastował stanowisko trenera przygotowania fizycznego.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem