Trzecioligowiec eliminuje Atletico z Pucharu Króla! Dziwny wypowiedzi Diego Simeone

UE Cornella - trzecioligowy klub, znany głównie z tego, że jego stadion leży 50 metrów obok innego, bardziej znanego - na terenie zarządzanym przez Espanyol Barcelona, utarł nosa gigantowi! Wyeliminował z Copa del Rey lidera La Liga, czyli Atletico Madryt.

Noworoczna seria gier w Pucharze Króla przynosi szereg niespodziewanych rozstrzygnięć. Wysoką porażkę z trzecioligowcem z Ibizy poniosła między innymi Celta Vigo. Przegrała 2:5, choć w pewnym momencie na tablicy wyników było już 0:4. Atletico w dużo skromniejszych rozmiarach, ale również zakończył pucharową przygodę na wczesnym etapie.

Zespół Cornella zdobył jedyną bramkę spotkania już w siódmej minucie, po mocno bitym dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Wynik nie zmienił się już do ostatniej minuty, mimo że Diego Simeone wystawił przyzwoity skład, który pod każdym względem – wartości zespołowej, liczby reprezentantów kraju, doświadczenia – miażdżył mniej utytułowanego rywala.

Spotkanie odbywało się bez udziału kibiców, dlatego po sensacyjnej wygranej gracze UE Cornella świętowali ze skromną grupką swoich fanów poprzez płot, przy lokalnym centrum handlowym.

Przy okazji pucharowej porażki, zaskakujących wypowiedzi udzielił trener Atletico. Dla części dziennikarzy, może to oznaczać zbliżający się koniec ery Diego Simeone.

„Puchar krajowy nie daje nam w ostatnich latach satysfakcji. Będziemy musieli poszukać rozwiązań, jeśli w kolejnym roku tutaj będziemy. W piłce są ciągłe zmiany trzeba być otwartym na wszystko. Ja jestem szczęśliwy, ale decyduje klub”.