Trzeci koszmarny mecz Barcelony z rzędu! Burza na Twitterze!

0:3 z Bayernem Monachium, 1:1 z Granadą, 0:0 z Cadiz - to prawdopodobnie najbardziej nieudane, żałosne 270 minut gry FC Barcelony, jakie jej kibice są w stanie sobie przypomnieć. Ronald Koeman został usunięty z ławki rezerwowych za krytykę arbitra, a na pomeczowej konferencji w pokrętny sposób tłumaczył formę zespołu.

Piłkarze FC Barcelony nie byli w stanie pokonać bramkarza Cadiz! Na pierwszy celny strzał czekali do 31. Minuty, kiedy lekko i w środek bramki uderzył Memphis Depay. Gospodarze przed przerwą nie odpowiedzieli żadnym uderzeniem, ale sytuacja odmieniła się w drugich 45 minutach. Kiedy z boiska wyleciał Frankie de Jong, który otrzymał drugi żółty kartonik, akcje zaczęły sunąć raz w jedną, raz w drugą stronę. Piłkarze Cadiz stali się odważniejsi i dostrzegli szansę nawet na zgarnięcie trzech punktów.

W doliczonym czasie czerwoną kartkę zobaczył także Ronald Koeman. Na konferencji prasowej twierdził, że zwrócił tylko uwagę sędziemu, że na boisku jest druga piłka. W protokole zostało to jednak zapisane inaczej.

„Hej, sędzia musi gwizdać! Sędzia musi gwizdać. Cholera, on musi gwizdać” – takimi słowami miał zwrócić się do czwartego arbitra.

Po meczu Koeman po raz kolejny tłumaczył sytuację kiepską sytuacją kadrową i brakiem zawodników, od których można oczekiwać topowych wyników. Zdaniem wielu, narracja prowadzona przez Holendra ostatecznie skreśla go z funkcji trenera FC Barcelony, jest sygnałem, że sam od siebie nie wymaga więcej, szuka alibi. Nie ma pomysłu, jak z dostępnego materiału stworzyć drużynę, która zdominuje… Granadę lub Cadiz.

„Musimy być realistami, spojrzeć na kadrę i jej braki. Mówiłem wiele razy, że musimy próbować wygrywać mecze i trofea, powtarzam jednak, że mamy niedostępnych kilku piłkarzy, którzy graliby w pierwszym składzie” – mówił Koeman.

W zupełnie innym tonie wypowiedział się w pomeczowym komentarzu Sergi Roberto, który stwierdził, że gra o TOP4 w La Liga nie satysfakcjonuje piłkarzy Blaugrana. Barcelona zawsze powinna mieć mentalność zwycięzcy, bo ma wystarczająco mocny skład.