Trzech Polaków w TOP5, Granerud zdyskwalifikowany!

Dyskwalifikacja lidera i wicelidera Pucharu Świata tuż przed mistrzostwami świata - działo się w Rasnowie! Ponadto dobre występy zaliczyła trójka Polaków, a najlepszy z nich, Kamil Stoch, ostatecznie zakończył konkurs na drugim miejscu.

Marcus Eisenbichler wygrał prolog, ale w konkursie kompletnie mu nie poszło. Był daleko po pierwszej serii, zaś po drugiej został zdyskwalifikowany. W tej sytuacji odskoczyć od wicelidera Pucharu Świata mógł Halvor Egner Granerud, ale mimo zwycięstwa w pierwszej i drugiej serii – ostatecznie przewagi nad Niemcem nie powiększył nawet o punkt. Norweg podzielił los Eisenbichlera i również zakończył zdyskwalifikowany. To oznaczało awans Kamila Stocha, Dawida Kubackiego czy Piotra Żyły o jedno miejsce.

Stoch zajął drugie miejsce, stając na podium po raz ósmy w tym sezonie.

Sześciu Polaków zakwalifikowało się do drugiej serii konkursu w Rasnowie, zaś trzech z nich ostatecznie zajęło miejsca w pierwszej piątce. Konkurs wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi, a trzecie miejsce zajął Karl Geiger. Zaledwie jedna dziesiąta punktu – to dystans, który dzielił od podium czwartego Dawida Kubackiego. Tuż za nim uplasował się Piotr Żyła. Reasumując: było dobrze, choć sądząc po reakcji Kubackiego na wynik drugiego skoku – Polacy liczyli na więcej!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem