Trzech kandydatów na selekcjonera kadry! Wiceprezes PZPN zabrał głos

Wiceprezes PZPN Mieczysław Golba w lokalnych, podkarpackich mediach zabrał głos w sprawie procesu wyboru selekcjonera reprezentacji. Zdradził znacznie więcej niż dotąd chciał sam prezes Cezary Kulesza.

Polski Związek Piłki Nożnej zachowuje wielką hermetyczność w procesie poszukiwania następcy Czesława Michniewicza. Brakuje oficjalnych wypowiedzi i komunikatów, a gdy już się pojawiają nie obfitują w szczegóły. Z „silencio stampa” nieco wyłamał się członek zarządu PZPN w randzie wiceprezesa, Mieczysław Golba, który uchylił rąbka tajemnicy w rozmowie z dziennikiem „Nowiny”. Według jego informacji, aktualnie związek rozważa trzech kandydatów, spośród których jeden jest Polakiem, a dwójka to obcokrajowcy.

Mieliśmy trenera Polaka, więc wygląda to trochę tak, jakby przyszedł czas na kogoś z zewnątrz. Ale to narazie tylko przypuszczenie, nic pewnego. Pojawiają się różne nazwiska, zgłaszają się różni ludzie. Niedawno rozważano trzech polskich i trzech zagranicznych szkoleniowców. W tej chwili mocne są dwie kandydatury spoza kraju i jedna z Polski – powiedział Golba.

Można przypuszczać, że polska kandydatura to Jan Urban, który według doniesień medialnych wydaje się mieć najwyższe notowania spośród krajowych trenerów. Z zagranicznych szkoleniowców rozważany powinien być Vladimir Petković, być może ktoś z dwójki Herve Renard, Nenad Bjelica.

Jak podał Piotr Koźmiński z serwisu Sportowe Fakty WP, nie ma już tematu zatrudnienia Andrija Szewczenki.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem