Wczoraj wieczorem podczas MMAnews Live #50 Paweł "Trybson" Trybała ogłosił nazwisko zawodnika, z którym zmierzy się podczas gali Fight Exclusive Night 20 "Next Level". W warszawskim Torwarze po drugiej stronie oktagonu zobaczymy Tymoteusza Świątka.

Świątek już czterokrotnie walczył pod szyldem FEN i był ważnym ogniwem federacji, gdy ta dopiero wchodziła na salony w polskim MMA. Popularny „Omen” wygrywał z takimi zawodnikami, jak Pavel Svoboda, Gerard Linder czy Martin Fouda. Kibice mieszanych sztuk walki mogą pamiętać go ze słynnej walki z Voctorem Marinho na FEN 6. Świątek z 15 wygranych pojedynków aż 13 zakończył przed czasem. To właśnie je wgoidowiskowy styl ma pomóc w pokonaniu „Trybsona” przed warszawską publicznością.

Świątek to postać niezwykle wyrazista oraz kontrowersyjna. Wielu sympatyków mieszanych sztuk walki zarzuca mu brak profesjonalizmu oraz lekkomyślność. Jeden z nich? Proszę bardzo – podczas grudniowej gali PLMMA Świątek mierzył się o pas federacji z Marianem Ziółkowskim – innym zawodnikiem zrzeszonym również w FEN. Krwawiący „Omen” nie chciał skorzystać z pomocy lekarzy i wyszedł z klatki. Chwilę później nie można było go zobaczyć nawet na obiekcie – zapadł się pod ziemię. Pojedynek ten odbył się w limicie 70 kilogramów, mimo że jeszcze w 2016  roku Świątek wychodził do walki, w której limitem było 61 kilogramów. Starcie z Trybsonem… będzie miało umowną granicę 80 kilogramów. Czy z tak dużą różnicą „Omen” sobie poradzi?

Trybson przystępuje do tego pojedynku po dwóch porażkach, ale w ostatniej walce został zdyskwalifikowany za kopnięcie leżącego rywala w głowę, co – jak przyznaje – było dziełem przypadku. W jego rekordzie sędziowie wpisali dyskwalifikację, więc dziś znany z telewizyjnego Warsaw Shore zawodnik może pochwalić się rekordem 3-3, 3 KO. Wielu kibiców nazywa go freakiem, ale w marcu miną trzy lata od jego debiutu na zawodowstwie. Zawodnicy, którzy mają okazję z nim trenować, mówią, że Trybała robi postępy i jest coraz lepszym fighterem.

– Energetyka w tym starciu będzie ogromna, ale ja się cieszę – kibice tłumnie stawią się w Torwarze, by zobaczyć między innymi ten pojedynek. To nie potrwa pełnego dystansu trzech rund – jestem o tym przekonany – powiedział Paweł Jóźwiak, prezes FEN.

Na ogłoszenie przez FEN rywala dla Trybsona zareagował nasz redakcyjny kolega, Łukasz Jurkowski, który jest nim… zszokowany. Wpis wywołał od razu dyskusję na temat sensu oraz słuszności takiego zestawienia.

Pisaliśmy ostatnio, że nie wszystkie karty FEN jeszcze odkrył (TUTAJ), ale wiemy już coraz więcej. „Next Level” nabiera kształtu. Kolejne niewiadome mają zostać ogłoszone w ciągu najbliższych dni.

Karta walk FEN 20:

  • Stanisław Zaniewski VS Radosław Paczuski -85 kg formuła K-1*
  • Mateusz Rębecki VS Marian Ziółkowski -70 kg*
  • Artur Bizewski VS Arkadiusz Wrzosek +95 kg formuła K-1*
  • TBA VS Andrzej Grzebyk – 84 kg
  • Tymoteusz Świątek VS Paweł Trybała -80 kg
  • Bartosz Leśko VS Marcin Naruszczka -84 kg
  • Daniel Torres VS Kamil Łebkowski -66 kg
  • Michał Tarabańka VS Krzysztof Kułak -84 kg
  • TBA VS Marcin Szreder +95 formuła K-1
  • TBA VS TBA

*Pojedynki, w których stawką będą pasy mistrzowskie federacji FEN.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem