Trener Wieczystej o możliwym transferze… Lukasa Podolskiego!

Słowa Przemysława Cecherza, trenera Wieczystej Kraków, wypowiedziane w Przeglądzie Sportowym sugerują, że pod Wawelem wierzą w powodzenie szalonego planu, jakim byłoby skłonienie do gry w Wieczystej... Lukasa Podolskiego.

To nie pierwszy raz, kiedy temat Lukasa Podolskiego w Wieczystej funkcjonuje w mediach. Mówił o nim nawet Sławomir Peszko, który prywatnie bardzo dobrze zna się z niemieckim mistrzem świata. W prywatnych rozmowach, początkowo pół-żartem, pół-serio, zachęcał go do przyjazdu do Krakowa. Wówczas Podolski skomentował jednak to krótko: „TO KOMPLETNA GŁUPOTA”. Słowa wypowiedziane w rozmowie z polskim dziennikarzem Piotrem Koźmińskim wydawały się zamykać ten nierealny, wydawałoby się, temat. Ale czy na pewno? Przemysław Cecherz, czyli aktualny trener Wieczystej, zaskakuje w rozmowie z Przeglądem Sportowym. Mówi o Podolskim tak, jakby realnie liczył, że coś się w tej kwestii wydarzy.

Przemysław Cecherz, PS: „Wszystko zależy od niego. W pewnym wieku zawodnik chce spokojnie i w chwale zejść ze sceny, a przy tym piłka ma sprawiać mu przyjemność. Przez półtora roku był podstawowym piłkarzem Antalyasporu, gra na pozycji, na którą szukamy piłkarza”.

Cecherz używa argumentu, który w przeszłości pojawiał się przy okazji rozważań o transferze Poldiego do Górnika Zabrze. Mówiło się o tym, że swoje przenosiny do Polski chciałby wykorzystać, także marketingowo, w swoim biznesie: „Podejrzewam, że Łukasz chciałby zająć się swoim biznesem, a w Krakowie dostałby szansę, by go rozkręcić”.

Nawet jeśli krakowski klub, który niebawem awansuje do IV ligi, jest w stanie pozyskiwać piłkarzy pokroju Sławomira Peszki, Radosława Majewskiego czy Łukasza Burligi, transfer Lukasa Podolskiego wciąż wydaje się w jego kontekście szalonym i abstrakcyjnym pomysłem. Choć nie lekceważymy ambicji i rozmachu Wieczystej, która – jak zdradza Cecherz – kusiła również… Wesleya Sneijdera.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem