Trener surowo o Polaku. “Musi wiele poprawić i stać się mężczyzną! Powinien naśladować Lewandowskiego”

Kiedy na przełomie czerwca i lipca stał się bohaterem rekordowego transferu z Sampdorii Genua, dyrektor sportowy Fortuny Dusseldorf używał wielkich określeń. Mówił o kluczowym zakupie, który będzie miał gigantyczny wpływ na teraźniejszość i przyszłość zespołu. Trener Friedhelm Funkel nie zamierza jednak głaskać Polaka po głowie. Sugeruje, że powinien się zmienić, bardziej pracować nad sobą i wziąć w tej kwestii przykład z Roberta Lewandowskiego.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Dawid Kownacki doznał aż czterech urazów mięśniowych. Wyeliminowało go to między innymi z kluczowego spotkania z Hiszpanią na mistrzostwach Europy U-21, gdzie odgrywał rolę kapitana polskiej ekipy. Teraz znów wypadł z toku przygotować Fortuny do startu sezonu Bundesligi, lecząc uraz mięśnia uda.

Szkoleniowiec Friedhelm Funkel uderza w mocne tony, dokonując odniesienia do Roberta Lewandowskiego, nad którego “fizyką”, muskulaturą i pracą nad sobą regularnie słychać w Niemczech zachwyty. – Robert ma ciało jak Arnold Schwarzenegger – mówił niedawno Karl-Heinz Rummenigge. „Lewy” praktycznie nie wypada z gry z powodu poważnych urazów.

– Będziemy postępować z Dawidem ostrożniej, ale on też musi się mocno zmienić – wskazuje Funkel. – Powinien potraktować Roberta Lewandowskiego jako wzór do naśladowania. Lewandowski ma cało ze stali, to szalone! Jeśli Kownacki spojrzy na niego, zobaczy jak wiele jest jeszcze do zrobienia.

Trener Fortuny nie poprzestał na tym ogólnym odniesieniu do Roberta. Wypunktował, że “Kownaś” powinien być bardziej sumienny w pracy poza treningami, a także że może mu pomóc większe skupienie na odżywczej diecie. – Jest profesjonalistą, robi to dobrze, ale jest miejsce na poprawę. Jest dużym chłopcem, teraz musi stać się mężczyzną.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem