Trener Realu Sociedad zrobił show na konferencji. Oto jak świętował Puchar Króla!

Z dużym opóźnieniem, już w czasie trwania sezonu 2020/2021, wyłoniono w Hiszpanii zwycięzcę Copa del Rey za sezon miniony. Real Sociedad San Sebastian pokonał Athletic Bilbao. Trener triumfatorów - Imanol Alguacil dał niemały popis na konferencji prasowej, świętując ten sukces.

Finał Pucharu Króla, nierozegrany w terminie z powodu lockdownu i pandemii COVID-19, okazał się wewnętrzną sprawą klubów z Kraju Basków. Real Sociedad pokonał w sobotę Athletic Bilbao 1:0, a jedynego gola zdobył z rzutu karnego Mikel Oyarzabal. Mecz nie należał do atrakcyjnych widowisk – delikatnie mówiąc. Był raczej przeprawą dla koneserów. Co nie zmienia faktu, że to największy sukces ekipy z San Sebastian w XXI wieku. W przeszłości wygrywała nawet rozgrywki La Liga, jednak było to w latach 80-tych ubiegłego stulecia. Wtedy również zwyciężała w Copa del Rey.

„W ostatnich tygodniach bywałem nie do zniesienia, dlatego dedykuję tę historyczną wygraną dzieciom i żonie” – ogłosił na konferencji prasowej trener Imanol Alguacil.

W pewnym momencie spotkania z mediami poprosił o „przejście z trybu trenera do trybu kibica”. Zdjął marynarkę, przywdział barwy klubowe, wziął szalik… i zaczął zachowywać się niczym kibic na trybunie ultrasów.

Imanol to człowiek Realu Sociedad. Wychowanek klubu San Sebastian, grający przez dekadę w jego rezerwach i pierwszym zespole. Później trener juniorów, rezerw, asystent i wreszcie szkoleniowiec pierwszej drużyny. Trudno się dziwić jego spontanicznej i niecodziennej reakcji. Dla niego Puchar Króla, nawet wciśnięty w terminarz kolejnego sezonu, to wielka sprawa.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem