Trener definitywnie skreślił Polaka. Transfer stał się koniecznością…

Krystian Bielik nie znalazł się w kadrze Arsenalu Londyn na letni tour po Stanach Zjednoczonych. A to oznacza, że sprawdza się pesymistyczny scenariusz. Unai Emery nie da szansy Polakowi na pokazanie się w pierwszym zespole. Bielik będzie musiał odejść do innego klubu.

Już w trakcie mistrzostw Europy U-21, zanim doszlo do jakiejkolwiek konkretnej rozmowy ze sztabem Arsenalu, Bielik zapowiedział, że nie interesują go dalsze występy w rezerwach. Potrzebuje ogrywać się w dorosłym futbolu i jest zdeterminowany podjąć takie kroki, jakie tylko będą ku temu potrzebne. Kibice Arsenalu dziwili się i jednocześnie domagali od Unaia Emery’ego sprawdzenia Polaka przynajmniej w letnich sparingach, ale już wiemy, że do tego nie dojdzie.

https://twitter.com/Arsenal/status/1149275044654305280?s=20

Co ciekawe, kadra Arsenalu, podana dziś przez angielski klub, wywołuje liczne negatywne reakcje kibiców, odnoszące się do niezabrania na amerykański tour właśnie Krystiana Bielika.

Co dalej? Przed dwoma dniami Przegląd Sportowy informował, że zainteresowany Bielikiem był AC Milan, jednak temat jest w zawieszeniu, w związku ze zmianami w pionie sportowym włoskiego klubu. Bielik od poniedziałku ma wznowić indywidualne treningi i czekać na rozwój sytuacji. Arsenal oferuje mu kolejne wypożyczenie, ale on sam nie wyklucza transferu definitywnego – ma ponoć oferty z Holandii i Włoch, a zdaniem „The Telegraph” również z zaplecza angielskiej Premier League.

Derby County, West Bromwich Albion, Middlesbrough i Brentford znajdują się pośród klubów zainteresowanych sprowadzeniem Bielika – informuje The Telegraph.

Nie da się ukryć, że Bielik, co sam sugerował w wywiadach, mocno stracił na przyjściu do klubu Unaia Emery’ego, który do dziś nie przekonał się, że Polaka stać na występy w pierwszym składzie Arsenalu.

Bonus do 1500PLN na start
Lv bet zakłady bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez ministra finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.