Transfermarkt wycenił piłkarzy Ekstraklasy. Oni zaliczyli największe wzrosty!

Statystyczny serwis Transfermarkt dokonał aktualizacji wycen zawodników występujących w polskiej Ekstraklasie. Jak poinformowali twórcy, uwzględnili w nich postawę piłkarzy w okresie ostatnich 10 tygodni, a także możliwe sumy odstępnego, za które mogliby zmienić klub.

Nie jest niespodzianką, że zestawienie zdominowały dwa najgorętsze nazwiska na polskim rynku, czyli Kacper Kozłowski z Pogoni Szczecin i Jakub Kamiński z Lecha Poznań. Obaj zostali wycenieni na równe 10 milionów euro – i rzeczywiście są to kwoty transferów, z jakimi obaj są łączeni. Mówi się, że jeszcze tej zimy angielski Brighton & Hove Albion zapłaci za Kozłowskiego kwotę 8 milionów funtów. Z kolei młody lechita będzie gotowy do wyjazdu z Polski latem, po tym jak w całym sezonie pomoże Kolejorzowi w walce o tytuł mistrzowski.

Twórcy Transfermarkt podnieśli wycenę Kamińskiego o 4 miliony euro, co jest największym wzrostem zanotowanym w polskiej ekstraklasie. Wycena Kozłowskiego skoczyła o 2 miliony i tym sposobem obaj zrównali się na poziomie 10 mln euro.

Przeglądając wartości przypisane innym zawodnikom polskiej ligi, można zastanawiać się, kim mogliby być kolejni kandydaci do zagranicznych transferów za duże pieniądze. Póki co bardzo wyraźnie takich nie widać. Znaczące wzrosty wycen zaliczyła również trójka graczy zagranicznych: Ivi Lopez z Rakowa (+1 mln euro), Joao Amaral z Lecha (+1 mln euro) i Erik Exposito ze Śląska (+0,8 mln euro). Na przeciwnym biegunie znaleźli się czołowi gracze Legii, którzy – jak wiadomo – mają za sobą bardzo ubogą rundę jesienną. Filip Mladenović stracił 800 tysięcy złotych wyceny, do poziomu 1,7 mln, Luquinhas – 500 tys. zł i wartością 3 mln euro wciąż pozostaje w ścisłej czołówce najwyżej wycenianych ligowców.

Największe wzrosty wartości piłkarzy Ekstraklasy po ostatnich wycenach Transfermarkt:

Jakub Kamiński – 6 mln ➡️ 10 mln euro
Kacper Kozlowski – 8 mln ➡️ 10 mln euro
Ivi Lopez – 2 mln ➡️ 3 mln euro
Joao Amaral – 1 mln ➡️ 2 mln euro
Erik Exposito – 1,2 mln ➡️ 2 mln euro
Krzysztof Kubica – 0,85 mln ➡️ 1,5 mln euro

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem