Tajemnicze fiasko transferu kadrowicza. O północy okazało się, że nic z tego…

To mógł być jeden z najciekawszych come-backów na polskie boiska w ostatnich miesiącach. Jeden z liderów i architektów bardzo dobrych wyników Górnika Zabrze w sezonie 2017/18 - Rafał Kurzawa był o krok od powrotu na Roosevelta. W Zabrzu byli niemal pewni, że transfer zostanie dopięty tuż przed zamknięciem okienka. O północy okazało się, że nic z tego nie będzie.

26-letni pomocnik jak dotąd nie zawojował ligi francuskiej, do której wyjechał po bardzo udanym sezonie w Ekstraklasie. W lokalnych mediach już po kilku tygodniach zaczęły się pojawiać informacje, że ze względu na nieznajomość języka, komunikacja z Kurzawą jest sporym kłopotem, co może przełożyć się na tempo aklimatyzacji w drużynie. Łącznie, 7-krotny reprezentant Polski zaliczył w Amiens 11 zazwyczaj epizodycznych występów, by rundę wiosenną spędzić na wypożyczeniu do FC Midtjylland. W Danii zdobył puchar kraju, choć w meczu finałowym z Broendby nie zagrał.

Wydawało się, że jesień sezonu 2019/20220 przyniesie jego powrót na stare śmieci – do Zabrza. Zawodnik w ostatnim dniu okeinka był już na miejscu, przechodził badania, wybrał nawet numer na koszulce, jednak w ostatniej chwili nic z jego wypożyczenia nie wyszło. Górnik wydał dziś nawet specjalny komunikat, w którym informuje o przebiegu wydarzeń.

Negocjacje z francuskim klubem trwały do późnych godzin nocnych, ostatecznie kilkanaście minut przed północą stronom udało się dojść do porozumienia. Miało to być roczne wypożyczenie z prawem pierwokupu (…) Kiedy wydawało się, że wypożyczenie Rafała Kurzawy jest formalnością, druga strona nie zdecydowała się na potwierdzenie transferu do godziny 24.00 (…) Górnik nie posiada wiedzy, jaki był powód takiej decyzji.

W mediach pojawiły się informacje, że to Kurzawa dosłownie w ostatniej chwili zrezygnował z transferu, jednak jego agent Daniel Weber dementuje te doniesienia. Jak pisze dziś Dziennik Zachodni, to „strona francuska z nieznanych powodów nie zakończyła przed północą procedur formalnych”. W komunikacie Górnika wskazano, że szatnia śląskiego klubu jest zawsze dla Kurzawy otwarta i nie można wykluczyć, że temat powróci w kolejnych okienkach.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem