Tomasz Hajto załatwił klub polskiemu snajperowi. Takiego ruchu nikt się nie spodziewał!

Tomasz Hajto to z jednej strony, wiadomo, były piłkarz. Z drugiej - chyba już też były trener, bo pytany o powrót na ławkę odpowiada: "na razie się nie zanosi". Nic dziwnego, że oprócz występów medialnych i współkomentowania meczów w Polsacie, szuka innego dochodowego zajęcia w obszarze futbolu. Próbuje wykorzystywać swoje zagraniczne kontakty, działając jako menedżer. Niebawem może mieć na koncie transfer Artura Sobiecha do Turcji.

Niektórzy podnoszą argument, że to nie do końca etyczne, że Hajto recenzuje w mediach piłkarzy, promuje, ocenia występy, a później próbuje pośredniczyć ich transferom. Początkowo korzystał głównie ze swoich koneksji i rozeznania na rynku niemieckim. Zwracał uwagę na niektórych Polaków między innymi Schalke 04 i innym klubom Bundesligi.

Okazuje się, że w zimowym okienku Hajto może być współautorem transferu z Ekstraklasy do Turcji. Przyleciał razem z reprezentowanym piłkarzem do Belek, negocjować kontrakt z klubem Fatih Karagümrük SK.

Większości kibiców ta nazwa mówi zapewne niewiele. Jest to bowiem dopiero beniaminek drugiej ligi tureckiej – i to on skłonny jest zatrudnić czołowego strzelca Lechii Gdańsk, który zimą stał się w klubie persona non grata i – podobnie jak Rafał Wolski i Sławomir Peszko – nie rozpoczął przygotowań do rundy z resztą zespołu.

Tomaszowi Hajcie nie zależało przesadnie na zachowaniu w tajemnicy tego transferowego tematu. Wykorzystując własne media społecznościowe poinformował, że przyleciał do Turcji, a w jednej z relacji oznaczył nawet Artura Sobiecha.

Dziennikarzom pozostało jedynie ustalenie, jakiego klubu dotyczą rozmowy. Szczegóły dotyczące warunków umowy poznamy zapewne niebawem. Nieoficjalnie wiadomo, że transfer jest praktycznie przesądzony.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem