Tomasz Hajto skrytykował Paulo Sousę za… wyjazd Zielińskiego na poród

Tomasz Hajto w kolejnym odcinku „Cafe Futbol” w Polsacie nie szczędził zdecydowanych opinii na temat reprezentacji Polski. Paulo Sousie dostało się za sposób budowania zespołu, a nawet to, że zezwolił Piotrowi Zielińskiemu na opuszczenie zgrupowania z powodu narodzin dziecka!

Były reprezentant Polski, a dziś ekspert telewizyjny, nie był zadowolony z występu kadry przeciwko Rosji. Przekonywał, że biało-czerwoni dali się zdominować drużynie Stanisława Czerczesowa. Na jego wypowiedzi zareagował na Twitterze nawet Zbigniew Boniek, przytaczając statystykę strzałów celnych (1 po stronie Rosjan) i posiadania piłki (62 procent na korzyść Polaków. Hajto dołączył również do grona krytyków Paulo Sousy twierdzących, że zmarnował mecz z Rosją na eksperymenty kadrowe, zamiast dążyć do zgrania zespołu. „90 procent składu powinno być niezmienne” – przekonywał, podczas gdy można przypuszczać, że przed pierwszym spotkaniem turnieju Portugalczyk wymieni nawet 7-8 zawodników.

https://twitter.com/boniekzibi/status/1401471039058677764?s=21

 

Najbardziej zaskakującym fragmentem była jednak krytyka wymierzona w fakt, że Paulo Sousa pozwolił Piotrowi Zielińskiemu na opuszczenie zgrupowania z powodu… narodzin dziecka.

„Nie rozumiem zwalniania się na trzy dni ze zgrupowania. Mnie nie puszczano, kiedy rodziło się dziecko. To mnie też czegoś nauczyło, że jest rodzina, ale też praca i obowiązki”.

Zielińskiego nie było z kadrą przez cały weekend, nie zagrał także z Rosją. Był w tym czasie w szpitalu, przy swojej partnerce, z którą powitali na świecie nowego potomka – Maksymiliana. Hajto ma najwyraźniej do tego zero-jedynkowe podejście, zupełnie inne od Paulo Sousy, który w Opalenicy raczej dba o dobre relacje, uśmiech, zadowolenie kadrowiczów z wykonanej pracy i nie ma w nim żelaznej dyscypliny typowej dla stylu pracy choćby Adama Nawałki.

Sebastian Szymański coraz bliżej wyjazdu na Euro! Kolejny duży problem kadrowicza

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem