Tomasz Hajto: Skomentuję EURO z wielką przyjemnością

Zbliżają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Kolejna wielka impreza, którą będę miał przyjemność komentować, dzięki fajnemu porozumieniu między Panem Kmitą a Panem Widomskim. Zawsze jest wielkim prestiżem komentować Reprezentację, szczególnie, że grałem w niej przez 10 lat i udało mi się z nią wywalczyć dwa awanse do MŚ. Ostatnio dość często zdarza nam się

Zbliżają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Kolejna wielka impreza, którą będę miał przyjemność komentować, dzięki fajnemu porozumieniu między Panem Kmitą a Panem Widomskim. Zawsze jest wielkim prestiżem komentować Reprezentację, szczególnie, że grałem w niej przez 10 lat i udało mi się z nią wywalczyć dwa awanse do MŚ.

Ostatnio dość często zdarza nam się awansować na wielką imprezę piłkarską, ale wciąż czekamy, aby coś na niej osiągnąć. W tym roku pierwszy raz na finałach EURO zagra aż tyle zespołów. Rywale w naszej grupie są na pewno w naszym zasięgu i być może teraz uda nam się awansować dalej, co byłoby sporym sukcesem. I to już przy zwycięstwie z Irlandią i remisie z Ukrainą.

Mamy w tym zespole kilku kluczowych zawodników, na pewno już klasy światowej, jak Robert Lewandowski. Ale mamy też kilku na poziomie klasy europejskiej. Skład Reprezentacji jest bardzo wyrównany. Cieszy, że wielu zawodników jest w naprawdę dobrej dyspozycji. Są też tacy, którzy w ostatnich miesiącach coraz głośniej pukają do bram, aby dostać szansę w kadrze. Nasz selekcjoner, Adam Nawałka potrafi jednak wszystko rozplanować od A do Z. W ostatnim wywiadzie podkreślił, że każda jednostka treningowa jest rozpisana nawet na finały Mistrzostw Europy.

Dziś rozegrany zostanie jeden z ostatnich testów Reprezentacji, czyli mecz z Serbią, z którą mierzyliśmy się już kilkukrotnie. I to będzie pierwsza okazja, aby poznać odpowiedzi na wiele pytań nurtujących i Nawałkę i dziennikarzy i kibiców w całej Polsce.

Jest to pierwszy z testów, bo wiadomo ze trzy dni później zmierzymy się z Finlandią. Zobaczymy, czy nowi piłkarze w drużynie dostaną szansę, czy może jak w normalnej, profesjonalnej piłce będą na tę swoją szansę czekać, by tym razem tylko się poznać. Najwięcej pytań możemy dziś sobie zadawać o naszą defensywę, bo poza Glikiem i Piszczkiem brak w niej stuprocentowych pewniaków, a do obsadzenia są jeszcze dwie pozycje. Na środek jest Pazdan, Lewczuk, Salamon, o lewą stronę biją się Rybus i Wawrzyniak, a może i Jędrzejczyk. Na kogo zdecyduje się Adam Nawałka – czas pokaże. Oby to był wybór najlepszy dla Reprezentacji.

Tomasz Hajto

PS. Witam wszystkich czytelników ŁączyNasPasja.pl. Do finałów Mistrzostw Europy będę tu wrzucał fajne materiały i przemyślenia na temat reprezentacji. Zapraszam też do śledzenia not piłkarzy po każdym kolejnym spotkaniu.

Pozdrawiam,
Trener Hajto

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem