Tomasz Hajto: Holandia czy Polska?

Przedostatni mecz kontrolny przed finałami Mistrzostwo Europy zagramy z Holandią. Zastanawiam się, czy to dobre, że gramy z zespołem, który nie zakwalifikował się do tego turnieju. Chociaż zwykle to nas brakowało na takich imprezach, a Holandia była kandydatem do medalu. Zresztą „Oranje” mają niezłe osiągnięcia w ostatnich latach, a ich drużyna wciąż jest naszpikowana gwiazdami.

Przedostatni mecz kontrolny przed finałami Mistrzostwo Europy zagramy z Holandią. Zastanawiam się, czy to dobre, że gramy z zespołem, który nie zakwalifikował się do tego turnieju. Chociaż zwykle to nas brakowało na takich imprezach, a Holandia była kandydatem do medalu. Zresztą „Oranje” mają niezłe osiągnięcia w ostatnich latach, a ich drużyna wciąż jest naszpikowana gwiazdami. Jak więc traktować naszych rywali?

Moim zdaniem to nasz ostatni poważny sprawdzian przed turniejem we Francji. Fajnie, że zgrupowanie jest w Polsce. Zwłaszcza dla kibiców i dzieci, które widzimy w telewizji, czekające na swoich idoli, gwiazdy reprezentacji Polski, aby zrobić sobie z nimi zdjęcie czy zdobyć autograf. To fenomenalna rzecz, że kibice mogą być tak blisko kadry. Ośrodek w Arłamowie jest pierwszej klasy – siłownia, boiska, miejsca do odnowy, płyta w praktycznie perfekcyjnym stanie. Także jest tam wszystko, czego nasza drużyna potrzebuje. Prezes Boniek i selekcjoner Nawałka lubią zadbać o detale. Oby teraz tylko trafili z dyspozycją fizyczną, bo w takich turniejach tak naprawdę właśnie ona oraz trening mentalny mają największe znaczenie. To są elementy, które robią różnicę w pojedynczych spotkaniach.

Widać, że atmosfera jest dobra, że chłopaki są pełni optymizmu. Martwi jedynie pytanie o zdrowie Grzegorza Krychowiaka i czy dojdzie on do odpowiedniej dyspozycji, bo jest to bardzo ważny zawodnik dla naszej reprezentacji. Podobał mi się jego wywiad, w którym powiedział, że wie iż niewiadomo jak wielkiego talentu to on nie ma. Fajnie patrzy na swoją osobę. Na jego pozycji ważniejsze od talentu są wytrzymałość i przygotowanie fizyczne. Liczę na to, że Grzesiek będzie zdrowy w stu procentach na pierwszy mecz grupowy z Irlandią Północną.

Poland-Grzegorz-Krychowiak-laczy-nas-pasja

Wracając do Holandii, to szykuje się nam dobry mecz, fajne przetarcie przed EURO. Pierwsza ogromna presja dla naszych orłów, bo brak wygranej z reprezentacją, która nie zakwalifikowała się do finałów, będzie można potraktować w kategoriach sporego zawodu. Chociaż będąc szczerym – oni powinni się tam znaleźć prędzej niż my. To jest drużyna, która ma piłkarzy w wielkich klubach, która zawsze słynęła z fajnej, kombinacyjnej gry. Która zawsze miała fenomenalnego bramkarza, fenomenalnych pomocników, no i świetnego napastnika, jak van Nistelrooy, van Persie, czy Robben. Wielkie nazwiska, które świetnie grały w piłkę i drużyna, którą miło się oglądało.

Nie wiem, czy to nie będzie spotkanie tak trudne, jak to grupowe z reprezentacją Niemiec w Paryżu. Moim zdaniem, to ten sam poziom umiejętności. Jeśli we Francji chcemy wyjść z grupy i o coś powalczyć, to z taką Holandią musimy pokazać naszą siłę. Fajny sprawdzian i oby wszyscy byli na niego zdrowi i gotowi. Czas poczuć atmosferę zbliżającego się wielkiego turnieju!

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem