To nie Prima Aprilis, a przełom w Wiśle Kraków! Na tę informację kibice czekali od dawna

"To są ważne i istotne dla Wisły Kraków sprawy, nie powody do żartów", poinformował na Twitterze oficjalny profil Towarzystwa Sportowego, które wraz ze spółką akcyjną Wisły Kraków w ten Prima Aprilis przyniosło fanom "Białej Gwiazdy" duży powód do uśmiechu - przy tym nie siląc się na dowcipy!

Udało się! Jak informuje „Biała Gwiazda” na oficjalnej stronie, „31 marca 2020 roku w Krakowie doszło do podpisania szeregu umów zapewniających prowadzącej sekcję piłkarską spółce Wisła Kraków SA pięćdziesięcioprocentowy udział w prawach do nazwy i historycznego herbu, znajdujące się do tej pory w posiadaniu skupiającego pozostałe sekcje sportowe stowarzyszenia Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków. Jednocześnie strony podpisały porozumienie regulujące wieloletnią współpracę marketingową obydwu podmiotów składających się na klub Wisła Kraków”.

To sprawia, że Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński oraz Jarosław Królewski zostaną na dniach już pełnoprawnie, oficjalnie i formalnie jedynymi – rzecz jasna oprócz kibiców posiadających akcje – właścicielami klubu.

– Podpisane umowy regulują prawo do korzystania przez spółkę akcyjną ze znaków towarowych klubu Wisła Kraków będących do tej pory w wyłącznym posiadaniu stowarzyszenia. Porozumienie obejmuje znaki słowne „Wisła Kraków” i „TS Wisła” oraz znak słowno-graficzny „TS Wisła 1906” (historyczny herb klubu). Wszystkie one będą mogły być wykorzystywane zarówno przez spółkę jak i stowarzyszenie w kontekście prowadzonych przez te podmioty sekcji sportowych – czytamy w komunikacie.

– Po podpisaniu dokumentów regulujących prawa do znaków towarowych, na ręce przedstawicieli zarządu Towarzystwa Sportowego Wisła złożone zostało oświadczenie panów Jakuba Błaszczykowskiego, Tomasza Jażdżyńskiego i Jarosława Królewskiego rozpoczynające proces przejęcia przez nich akcji Wisła Kraków SA. Obydwie strony dołożą wszelkich starań, aby do transakcji doszło na przestrzeni tygodnia – zapowiada na swojej stronie TS Wisła.

Wielu kibiców czekało na te informacje od dawna. Nic dziwnego, że wielu z nich obawiało się o datę ich publikacji: 1 kwietnia obchodzimy przecież Prima Aprilis…

– Granda na horyzoncie – zapowiedział na Twitterze Jarosław Królewski. – Tak tak, wiemy – jest prima aprilis – odpowiedział mu jeden z kibiców, co właściciel „Białej Gwiazdy” uciął krótko: „Nie obchodzę durnych świąt”.

– To są zbyt ważne sprawy by robić sobie z nich żarty. Skończyliśmy wczoraj późno, komunikat ustaliliśmy wspólnie już mocno po północy. Zdecydowaliśmy, że działamy w tym samym czasie i idziemy w jednym kierunku. I wierzę, że będzie tak w kolejnych tygodniach, miesiącach i latach – napisał na Twitterze Rafał Wisłocki, były prezes Wisły Kraków SA, a obecny – Towarzystwa Sportowego.

Przy Reymonta 22 mogą odetchnąć – długo wyczekiwane porozumienie, zwłaszcza w tak trudnych czasach, jest dużą porcją nadziei na lepszą przyszłość. „Biała Gwiazda” wreszcie może doczekać się stabilizacji. Kwiecień zaczął się dla wiślaków wielkim krokiem ku Wielkiej Wiśle?

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem