To najbardziej dynamiczne 104 kg piłkarza, jakie widzieliśmy! „Łagodny olbrzym” będzie straszył

W tym sezonie musimy być jak dynamit - mówi obrazowo o swoim Interze Antonio Conte. I choć na inaugurację Serie A na Stadio Giuseppe Meazza przyjechał beniaminek rozgrywek, dla którego 16. miejsce w tabeli na koniec sezonu będzie spełnieniem marzeń, Inter wyglądał potężnie. Tak dysponowany sprawi, że Juventus na pewno nie będzie świętował mistrzowskiego tytułu już w marcu. A kto wie, może tym razem nie będzie go świętował w ogóle?

Powtórzymy: nie jest to idealny miernik formy, niemniej Inter Mediolan w starciu z Lecce wyglądał znakomicie. Non stop atakował czwórką, piątką piłkarzy. Bombardował groźnymi strzałami z dystansu. Lewą stroną sunął niezmordowany Kwadro Assamoah. Kilka razy ze środka pola rozpędził się debiutujący Romelu Lukaku i jak w tytule – w tych momentach były to najbardziej dynamiczne 104 kilogramy piłkarza, jakie widzieliśmy w piłce. Facet jest nie do zatrzymania, nie do przewrócenia – prawdziwy tur. Jedyna nadzieja, że zapląta się z piłką i zgubi ją w biegu – co nie ukrywajmy, często mu się przytrafia.

„Jest łagodnym olbrzymem, zawsze z uśmiechem na twarzy. Pięknie wszedł do świata Interu” – mówi Conte.

Debiut obiecujący, bo z golem i notą 7 od „La Gazzetta dello Sport”. Wydaje się, że Belg ma wszystko, żeby w tym sezonie Serie A wpakować rywalom 15 – 20 bramek i znaleźć się w czołówce strzelców ligi.

https://twitter.com/amadoit__/status/1166080676220809223?s=20

Cały Inter został przez włoski dziennik oceniony na 7,5 i w skali do 10. Chociaż Conte, pomimo zwycięstwa 4:0, nie był w stu procentach zadowolony z gry – co tylko pokazuje jak wysoko ma wyśrubowane standardy. Po meczu stwierdził, że były momenty, w których gracze Interu dawali się ponieść chwili i nie kontrolowali gry, a mecz – tu cytat – musi być zarządzany w każdej sytuacji.

Ozdoba meczu? Z pewnością gol Antonio Candrevy, który wyglądał jakby ktoś mu nagle cofnął licznik o pięć lat. Zresztą i Marcelo Brozović, i Stefano Sensi również dostarczyli nam wcześniej prawdziwe cacuszka.

https://twitter.com/SuperSaturday5/status/1166090182577262592?s=20

Lecce to oczywiście słaby papierek lakmusowy, ale na dziś wydaje się jasne, że Inter Mediolan pod wodzą Conte wskakuje półkę wyżej, gotowy walczyć o najwyższe cele we Włoszech. Co fanom „calcio” zapowiada niezwykle interesujący sezon.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem