Thomas Tuchel nagrodzony! Niemiec przedłużył kontrakt z Chelsea

Wielki sukces londyńskiej Chelsea to w głównej mierze dzieło Thomasa Tuchela. Zarząd "The Blues" docenił Niemca i przedłużył jego kontrakt do 2024 roku.

Na początku roku chyba nikt nie spodziewał się takiego sukcesu Chelsea. Zespół był w dołku, zwolniono Franka Lamparda, a drużyna była bardzo daleka od najlepszej czwórki w lidze. Wtedy zatrudniono Thomasa Tuchela, który w Wigilę został zwolniony z Paris Saint-Germain. Niemiec rozpoczął budowę zespołu na fundamentach postawionych przez Lamparda i osiągnął na prawdę wiele. Chelsea zakończyła sezon na 4 miejscu, doszła do finału pucharu krajowego oraz – co najważniejsze – wygrała Ligę Mistrzów.

Zobacz również: Zmiana formatu Ligue 1. 18 drużyn już od sezonu 2023/2024!

Sukcesy na Stamford Bridge nie umknęły uwadze Romana Abramowicza i zarządu. W piątek poinformowano, że Tuchel podpisał nowy kontrakt, który obowiązywać będzie do 2024 roku. Pierwotnie niemiecki szkoleniowiec miał pracować w Londynie przez półtorej roku, jednak wraz z triumfem w Lidze Mistrzów przyszła podwyżka oraz przedłużenie umowy. Głos w sprawie zabrał sam 47-latek, który przyznał, że to najlepszy moment na przedłużenie współpracy i nie może doczekać się kolejnych rozgrywek. Zadowolenia nie kryła również Marina Granowskaja, czyli dyrektorka „The Blues”. Uważa ona, że Tuchel sprawdził się fantastycznie i stał się integralną częścią zespołu.

https://twitter.com/ChelseaFC/status/1400776975720009733

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem