The World Games – a z czym to się je?!

Frisbee, pływanie w płetwach, kręgle, bilard, przeciąganie liny, sumo, lacrosse. Złośliwi twierdzą, że brakuje tylko wchodzenia po schodach na czas i zabawy w podchody. Dziś wieczorem nastąpi ceremonia otwarcia The World Games, czyli światowych igrzysk dyscyplin nieolimpijskich. Tegorocznym gospodarzem imprezy, która odbywa się w cyklu czteroletnim, będzie Wrocław. Chociażby z tego powodu warto przybliżyć ideę

Frisbee, pływanie w płetwach, kręgle, bilard, przeciąganie liny, sumo, lacrosse. Złośliwi twierdzą, że brakuje tylko wchodzenia po schodach na czas i zabawy w podchody. Dziś wieczorem nastąpi ceremonia otwarcia The World Games, czyli światowych igrzysk dyscyplin nieolimpijskich. Tegorocznym gospodarzem imprezy, która odbywa się w cyklu czteroletnim, będzie Wrocław. Chociażby z tego powodu warto przybliżyć ideę tego przedsięwzięcia.

The World Games rozgrywane są od 1981 roku i odbywają się pod egidą Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. MKOl od lat stara się trzymać w ryzach ilość uczestników oraz liczbę dyscyplin podczas letnich i zimowych igrzysk olimpijskich. The World Games to propozycja dla przedstawicieli tych dyscyplin, które albo miejsca w programie największej sportowej imprezy świata nie mają, albo zostały z nich wycofane. We Wrocławiu organizatorzy oczekują, że do rywalizacji przystąpi ponad trzy tysiące uczestników, rywalizujących w 31 konkurencjach.

W programie zawodów znajdziemy zarówno dyscypliny powszechnie znane i lubiane jak i te, które u postronnego widza wywoływać mogą lekko ironiczny uśmiech. Bo o ile jesteśmy w stanie wyobrazić sobie podczas „normalnych” igrzysk takie dyscypliny jak karate (zostanie włączone do programu igrzysk w Tokio w 2020 roku), kickboxing czy nawet biegi przełajowe, o tyle frisbee, sumo czy fistball – już niekoniecznie.

Chociaż ostatnia z wymienionych gier wygląda całkiem widowiskowo.

The World Games to także dyscypliny bardzo popularne, nie do końca pasujące jednak do ducha igrzysk nowożytnych, jak na przykład speedway. W programie nie brakuje także tak popularnych gier klubowych jak snooker, bilard czy bowling (kręgle). We Wrocławiu zaprezentują się także futboliści amerykańscy.

Z poprzednich edycji The World Games reprezentanci Polski wracali z medalami tak więc teraz, kiedy Biało-czerwoni występować będą w roli gospodarzy imprezy, krążków również nie powinno zabraknąć. Tym bardziej, że w stolicy Dolnego Śląska wystąpi aż 218 naszych reprezentantów.

Gdzie będziemy faworytami? Na pewno o złoto powalczą nasi żużlowcy, wojownicy ju-jitsu, reprezentanci trójboju siłowego czy kick-bokserzy.

Czy warto się wybrać do Wrocławia na The World Games? Naszym zdaniem to impreza dość specyficzna i mimo, że traktowana z lekkim przymrużeniem oka – emocji nie powinno na niej zabraknąć. Także dla kibiców sprzed telewizora, lubiących poczuć dodatkowy dreszczyk emocji. LV Bet przygotowali stawki na rywalizację między innymi żużlowców (TUTAJ), futbolu amerykańskiego (TUTAJ) czy unihokeja (TUTAJ).

My natomiast na koniec chcemy jeszcze przybliżyć Wam kilka ciekawszych, mniej spotykanych na co dzień dyscyplin, które będzie można zobaczyć podczas wrocławskich The World Games.

Korfball

Boule / Petanque

Plażowa piłka ręczna

Kajak polo

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem