Terminarz PŚ się kurczy. Raw Air 2021 odwołane!

Nie tak kibice skoków narciarskich wyobrażali sobie sezon 2020/2021 w Pucharze Świata. Po odwołaniu konkursów w Azji - w Sapporo i Zhangjiakou - z terminarza wypadły kolejne. W związku z pandemią nie odbędzie się bowiem cykl Raw Air!

Niestety sprawdza się czarny scenariusz na ten sezon, który kreślili pesymiści przed startem Pucharu Świata 2020/2021. Pandemia koronawirusa nie tylko nie odpuszcza, ale torpeduje kolejne zawody, w tym także zmagania w skokach narciarskich. Po pierwszych w sezonie konkursach wydawało się, że całe rozgrywki odbędą się zgodnie z planem, ale niestety czas pokazał, że nie ma na to co liczyć.

Najpierw z terminarza wypadły zawody w Azji – w Sapporo oraz przedolimpijska próba w chińskim Zhangjiakou. Te konkursy udało się jednak zastąpić, miejsce azjatyckich gospodarzy zajęły kolejno Klingenthal i Zakopane. Ale to nie koniec złych wieści dla fanów skoków. W czwartek oficjalnie poinformowano bowiem o odwołaniu kolejnych konkursów. I to aż sześciu! Bo z tylu składa się nordycki cykl Raw Air.

Z powodu restrykcji nałożonych przez norweski rząd, tamtejszy związek narciarski nie będzie w stanie organizować żadnych nowych zawodów w tym sezonie. Turniej Raw Air jest odwołany – poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS).

To oznacza, że nie odbędą się konkursy w: Oslo (indywidualny i drużynowy), Lillehammer (indywidualny), Trondheim (indywidualny) i na mamucie w Vikersund (indywidualny i drużynowy). Łącznie z terminarzu zwolniło się więc miejsce na aż sześć zawodów liczonych do cyklu Pucharu Świata. Norwegowie mogą też mówić o sporym pechu, bo choć aktualnie mają najlepszego skoczka na świecie -Halvora Egnera Graneruda, który pewnie zmierza po Kryształową Kulę – to ten we własnej ojczyźnie przez cały sezon nie zaprezentuje się ani razu.

Na ten moment nie wiadomo, kto wypełni zwolnione terminy w PŚ. Decyzja zapadnie zapewne w ciągu najbliższych kilkunastu dni, ponieważ do pierwszego konkursu odwołanego Raw Air został zaledwie miesiąc. Tytułu wywalczonego rok wcześniej miał bronić Kamil Stoch, ale niestety nie będzie miał takiej możliwości. Co ciekawe poprzednia edycja też została mocno zaburzona przez koronawirusa – wtedy odwołano konkursy w Trondheim i Vikersund.

„Turniej Trzech Skoczni” w Polsce?! Rozmowy trwają

DARMOWY ZAKLAD 20PLN + BONUS 3333PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem
Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem