Ter Stegen uratował Barcelonę. Xavi: Ta parada była NIESAMOWITA [WIDEO]

FC Barcelona, pomimo bardzo poważnych problemów kadrowych i nieobecności 17 piłkarzy pierwszego zespołu, pokonała na wyjeździe RCD Mallorca 1:0. Jedynego gola zdobył Luuk de Jong. W doliczonym czasie gry kluczową interwencję zanotował Marc-Andre Ter Stegen.

Duży znak zapytania przed meczem z rywalem z Balearów należało postawić zwłaszcza przy linii ofensywnej Barcelony. Tercet napastników stworzyli Luuk de Jong, Ilias Akhomach oraz Ferran Jutgla. Niespodziewanie, pierwszy z nich wziął sprawy w swoje ręce. Zdobył bramkę, a po meczu był mocno chwalony przez Xaviego (który wcześmiej miał rzekomo oceniać, że nie jest to piłkarz na poziomie Blaugrana). W pomeczowej wypowiedzi, nazwał go profesjonalistą i wzorem do naśladowania. „Jeśli zostanie w klubie, będę na niego liczył. Jest pożytecznym piłkarzem” – zapewnił.

Swoją uwagę Xavi zwrócił także na postawę Marca-Andre Ter Stegena.

„Ter Stegen cierpiał z powodu niezwykłego braku pewności siebie. Jego dzisiejsza parada była niesamowita. Bardzo jej potrzebował”.

Chodzi o interwencję w samej końcówce. Jaume Costa oddał mocny strzał z zaledwie szóstego metra od bramki. Bramkarz Barcelony popisał się dużym refleksem i odbił piłkę. Po chwili z gratulacjami przybiegli do niego koledzy zespołu, m.in. kapitan Gerard Pique. Sytuację możecie zobaczyć na poniższym filmie, od 1:45.

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem