Tenisowa maszyna ruszyła, Janowicz komentatorem !

Od zwycięstwa rok 2018 rozpoczęła Agnieszka Radwańska. Nasza tenisistka podczas turnieju w nowozelandzkim Auckland nie bez problemów pokonała Brazylijkę Beatriz Haddad Maię 2:1. Czasu na rozgrzewkę przed ważnymi imprezami, jak co roku zresztą, jest bardzo mało. Już 15 stycznia startuje pierwszy wielkoszlemowy turniej sezonu – Australian Open.

U progu sezonu tradycyjnie już w tenisa gra się głównie na drugiej półkuli, a zawodnicy i zawodniczki aklimatyzują się i przyzwyczajają do strefy czasowej, grając w Australii, Nowej Zelandii, Nowej Kaledonii, Chinach, ewentualnie w Indiach czy Katarze. W zasadzie dopiero po dwutygodniowej imprezie w Melbourne najlepsi rozjadą się po całym świecie.

Powrócić na szczyt

Agnieszka Radwańska bierze udział w niedużym turnieju w Nowej Zelandii, z minimalną jak na warunki WTA pulą nagród pieniężnych. Naszej najlepszej tenisistce ewidentnie chodzi więc o dobry wynik i możliwość rozegrania możliwie jak największej ilości spotkań. Biorąc pod uwagę jej zeszłoroczne problemy ze zdrowiem i formą, wydaje się to słuszną taktyką. „Isia” w Auckland rozstawiona jest z numerem cztery i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w półfinale zmierzy się ze swoją przyjaciółką, Dunką polskiego pochodzenia, Caroline Woźniacki. Z drugiej strony turnieje na początku sezonu, kiedy zawodniczki wchodzą na kort po raz pierwszy po ponad miesięcznej przerwie od meczów o stawkę, wielokrotnie obfitują w niespodzianki, a przegrany drugi set partii z notowaną na 71 miejscu światowego rankingu Brazylijką w pierwszej rundzie wcale nie zapowiada gładkich zwycięstw w kolejnych grach. Nie ma więc co patrzyć zbyt daleko w drabinkę i czekać na mecz z Woźniacki, tylko koncentrować się na najbliższej rywalce. W drugiej rundzie będzie to 21-letnia Amerykanka Taylor Townsend, dotychczas startująca głównie w imprezach ITF, czyli tej niższej kategorii.

Agnieszka drogę z powrotem na szczyt rozpoczyna od Auckland / fot. Cyfrasport

Jerzyk po drugiej stronie ekranu

Po operacji rekonwalescencję przechodzi dopiero Jerzy Janowicz, który na pewno nie zdąży powrócić do formy na turniej w Melbourne, dlatego w najbliższych tygodniach zajmie się komentowaniem tenisa w telewizji! Wraz ze swoją partnerką, byłą tenisistką Marta Domachowską zasiądą przed mikrofonami podczas transmisji tenisa w Eurosporcie. Sami jesteśmy ciekawi, jak sobie poradzą !!!

Pozostali

Łukasz Kubot grę rozpocznie z pewnością w przyszłym tygodniu, żeby mieć przynajmniej jeden start zaliczony przez turniejem wielkoszlemowym, gdzie wraz z Marcelo Melo będą rozstawieni z numerem 1. Magda Linette w chińskim Shenzen turniej rozpocznie od meczu z węgierką Timeą Babos. Grają także pozostali nasi panowie. Hubert Hurkacz rozpoczął sezon challengerem w Nowej Kaledonii, gdzie pokonał Amerykanina Klauna, a Kamil Majchrzak w australijskim Playford okazał się lepszy od Serba Krstina. Obaj nasi rodacy, zajmujący miejsca w okolicach drugiej setki rankingu ATP bez wątpienia wezmą udział w eliminacjach do Australia Open. Dla młodych tenisistów (Majchrzak 21 lat, Hurkacz 20) zbliżający się sezon może okazać się takim z gatunku „make or break” czyli „wóz albo przewóz”. Jeśli chcą ugrać w życiu coś więcej, najwyższy czas, żeby zacząć osiągać dobre wyniki!

*

Najważniejsze imprezy w roku 2018

Australia Open, 15-29 styczeń

Roland Garros, 27 maj – 10 czerwiec

Wimbledon, 2-15 lipiec

US Open, 27 sierpień – 9 wrzesień

 

Finały WTA, 23 – 28 październik

Finały ATP, 11-18 listopad

*

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem