Masters – turniej starych mistrzów już bez Nadala!

W Londynie trwa właśnie ostatnia odsłona tegorocznego sezonu tenisowego – męski turniej Masters. Ośmiu najlepszych zawodników roku przez tydzień rywalizuje o miano nieoficjalnego mistrza świata i niebagatelną nagrodę pieniężną. Faworytami byli najstarsi i najbardziej utytułowani w tym gronie Roger Federer oraz Rafael Nadal, ale Hiszpan już wycofał się z rywalizacji!

W kobiecym tenisie trwa bezkrólewie

Ani się obejrzeliśmy, a do faktycznego zakończenia kobiecego sezonu tenisowego pozostało zaledwie…5 spotkań. W Singapurze trwają właśnie finały WTA z udziałem najlepszych ośmiu zawodniczek świata. Znamy już trzy półfinalistki, jutrzejsze spotkania wyłonią ostatnią z nich. W światowym tourze mamy w tym roku sytuację przedziwną. Nie tylko brakuje murowanej faworytki do tytułu nieoficjalnej mistrzyni świata, ale w gronie uczestniczek znajdują się zawodniczki…na wpół anonimowe dla szerszej widowni!

Tenisiści walczą na Dalekim Wschodzie

To co najważniejsze w tenisie, odbywa się od kilku tygodni w Azji. Czołowe zawodniczki i zawodnicy świata walczą o punkty rankingowe potrzebne do wzięcia udziału w kończących sezon finałach rozgrywek WTA i ATP. Przed Agnieszką Radwańską natomiast bardzo trudne zadanie – obrona punktów za zeszłoroczne zwycięstwo w turnieju w Pekinie.

Kto wygra US Open? Czas na ćwierćfinały!

Na kortach Flushing Meadows powoli zbliża się czas ostatecznych rozstrzygnięć. Grono potencjalnych zwycięzców zawęziło się w obu turniejach do ośmiu zawodniczek i zawodników. Kto […]

US Open – Polki wchodzą do gry

Ostatni wielkoszlemowy turniej roku wystartował. Przez najbliższe dwa tygodnie na kortach Flushing Meadows najlepsi tenisiści i tenisistki na świecie będą walczyć podczas otwartych mistrzostw […]